Джинси в місцевих ЗМІ Півдня та Сходу України стало втричі менше - ІМІ
Джинси в місцевих ЗМІ Півдня та Сходу України стало втричі менше - ІМІ
Як зазначає Інститут масової інформації (ІМІ) , що провів дослідження контенту місцевих ЗМІ у восьми південно-східних регіонах України, це пов'язано зі стабільною політичною обстановкою у досліджуваних регіонах на момент моніторингу.
Найбільше новин з ознаками замовлення було зафіксовано у Дніпрі (9%) та Миколаєві (7%), найменше — у ЗМІ Харкова і Херсона (по 2%).
Найбільше матеріалів з ознаками замовлення розміщено в друкованих ЗМІ — 6%, в інтернеті та на телебаченні цей показник склав 4%.
На думку експертки ІМІ Олени Голуб, «відсоток джинси у досліджуваних регіонах є досить високим, що може свідчити про певну політичну кризу, яка призводить до системного розміщення політичних замовних матеріалів в місцевих ЗМІ».
Більшість джинси — 61% — була замовлена політичними партіями або політиками.
За даними ІМІ, замовники джинси відрізняються залежно від регіону наступним чином:
-Дніпро: голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов; Дніпропетровська ОДА; Дніпровська міськрада; Фонд Ріната Ахметова; депутат Дніпровської міськради, голова політичної сили «Громадська сила» Загід Краснов; заступник міського голови Дніпра Світлана Єпіфанцева; Кам'янська міськрада; міський голова Дніпра Борис Філатов; народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; партія «Опозиційний блок».
-Харків: народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; народний депутат групи «Воля народу» Олександр Фельдман; партія «Батьківщина»; партія «Відродження»; проект «Нові обличчя»; депутати Харківської обласної ради від партії «Відродження» Володимир Скоробагач та Олександр Ткаченко; депутати Харківської міської ради від партії «Відродження» Габріел Михайлов та Максим Мусєєв.
-Одеса: Блок Петра Порошенка; народний депутат від БПП Олексій Гончаренко; народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; депутат Одеської обласної ради від БПП Анатолій Артеменко; голова Одеської обласної ради (БПП) Анатолій Урбанський; депутат Одеської обласної ради («Опозиційний блок») Віктор Баранський; депутат Одеської обласної ради від «Опозиційного блоку» Віталій Саутінков; депутат Одеської обласної ради від партії «Відродження» Олексій Кобильніков; народний депутат від БПП Тетяна Ричкова; міський голова Одеси (партія «Довіряй ділам») Геннадій Труханов.
-Запоріжжя: голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль; партія «Опозиційний блок»; народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак; міський голова Запоріжжя Володимир Буряк; партія «Наш край» (Сергій Кальцев); партія «Нова політика»; партія «Укроп»; Запорізька обласна рада.
-Донеччина: народний депутат від «Опозиційного блоку» Сергій Матвієнков; депутат Маріупольської міської ради від «Опозиційного блоку» Андрій Федай: народний депутат від БПП Максим Єфімов; підприємець, член виконкому Маріупольської міської ради Юрій Тернавський.
-Луганщина: в.о. міського голови Сєвєродонецька Ігор Бутков; заступники міського голови Сєвєродонецька Григорій Пригеба, Сергій Зарецький та Андрій Гавриленко; народний депутат від «Опозиційного блоку» Сергій Дунаєв; народний депутат групи «Воля народу» Сергій Шахов; лідер Аграрної партії Луганщини Олексій Малеванець; голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.
-Миколаїв: народний депутат від партії «Відродження» Артем Ільюк; партія «Опозиційний блок»; народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; депутат Миколаївської обласної ради від БПП Надія Іванова; народний депутат від БПП Борис Козир; заступник Первомайського міського голови Олена Колесніченко; партія «Укроп»; партія «Наш край»; депутат Миколаївської міської ради від «Опозиційного блоку» Ігор Копійка; депутат Миколаївської обласної ради, член «Українського вибору» Максим Невінчаний.
-Херсон: народний депутат від БПП Олександр Співаковський; народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул; секретар Херсонської міської ради, голова Херсонської обласної організації БПП Олена Урсуленко; депутат Херсонської міської ради від «Опозиційного блоку», т.в.о. директора Херсонелектротранс Єгор Устинов; в.о. заступника Херсонської ОДА, депутат облради від БПП Євген Рищук; народний депутат від БПП Сергій Хлань.
Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Досліджувались місцеві ЗМІ Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Донеччини (Краматорськ та Маріуполь) та Луганщини (Сєвєродонецьк), протягом січня-лютого 2017 року. У кожному регіоні експерти ІМІ аналізували новини у трьох друкованих медіа, чотирьох популярних інтернет-виданнях та двох телеканалах. Загалом, опрацьовано 2612 матеріалів друкованих ЗМІ, 4692 матеріали інтернет-ЗМІ, і 650 матеріалів ТБ.
Детальніше з методологією можна ознайомитись на сайті ІМІ.
Нагадаємо, за два місяці 2017 року ІМІ зафіксував по Україні загалом 36 випадків порушень свободи слова, які сталися в 18 областях країни. Основними порушеннями за січень і лютий стали – перешкоджання професійній діяльності журналіста – 12 випадків, 7 випадків обмеження доступу до публічної інформації та 6 випадків погроз.