В Бучі побудують супермаркет з радянським Вінні-Пухом
Проєкт нового ТЦ показав мер Анатолій Федорук у себе в Фейсбуці. Все надзвичайно красиво, але «Сільпо» буде з отаким Вінні-Пухом та бджолами.
Проти самого Вінні редакція «Антоніни» нічого проти, звісно, не має. Було б дивно – це один із найпопулярніших казкових персонажів, якого створив англієць Александр Алан Мілн. Проте на фасаді ми бачимо ведмедя і бжділ саме із російського радянського мультика. І йдеться не просто про стилістику, а про майже точний повтор кадру.
У диснеївському мультику Вінні ось такий.
Ось така вам декомунізація. До того ж є питання авторських прав. Тобто «Сільпо» має заплатити власникам за використання образу радянського Пуха. Цікаво, як можна зараз перерахувати гроші федеральному державному унітарному підприємству «Фільмофонд кіностудії „Союзмультфильм“»?
А ще цей супермаркет любить оформлювати зали у різних стилях, зокрема використовувати відомих персонажів. Приміром, «Алісу в Дивокраї» чи Мавку. Тому, можливо, на бучанців чекає сюрприз із дизайнерським радянсько-російським привітом.
Як мешканка цього чудового міста напишу, що наш міський голова після повномасштабного вторгнення страшенно захопився ідеєю відкриття торгівельних майданчиків. Щонайменше на одній з центральних вулиць активно будують магазини на місці приватних будинків.
Ну а також має місце хвилинка гігантоманії від подружжя Герег. Бо на місці знищеного «Епіцентру» нині будують новий, уп'ятеро більший, ніж попередній. Ба більше – заявляють, що ТЦ буде у принципово новому для мережі архітектурному стилі.
Що ж, сподіваємося туди не наліплять якогось крокодила Гену або кота Леопольда.
Ну і заразом – ще два слова про авторські права. В Україні дуже часто використовують образ Капітошки, його друга Вовчика та Петрика П'яточкіна. У цього панства є авторка – сценаристка Наталя Гузєєва. Так ось, вона роками послідовно судиться із тими, хто неправомірно використовує ці мультяшні образи. На одязі, у назвах магазинів, іграшках чи оформленні фасадів. І зазвичай виграє.
Фото: фейсбук Анатолія Федорука, кадри з мультфільмів «Пригоди Вінні-Пуха», «Вінні-Пух», «Як Петрик П'яточкін слоників рахував».