Володимир Рубан керуватиме спічрайтерами Президента

12 Вересня 2002
1438
12 Вересня 2002
18:40

Володимир Рубан керуватиме спічрайтерами Президента

1438
Новину для „Детектор медіа” коментують: Анатолій Гриценко, Юрій Луканов, Лаврентій Малазонія. Як вже повідомляла „Детектор медіа”, Володимир Рубан призначений керівником одного з відділів адміністрації Президента. Нам стало відомо – якого саме відділа: спічрайтерів.
Володимир Рубан керуватиме спічрайтерами Президента
Ця новина викликала досить неоднозначну реакцію у журналістському середовищі – адже досі Володимир Рубан весь час працював на таких посадах і в таких місцях, де виявляти особливої прихильності до Л.Кучми було не треба... „Детектор медіа” зараз збирає коментарі на тему: щоб це все значило. Перші з них подаємо зараз, далі буде також. Телефони самого Володимира Рубана поки що мовчать. Але мисподіваємося отримати і його коментар. Коментарі:

Юрій Луканов, незалежний журналіст:

Те, що Володимира Рубана запросили до Адміністрації Президента, робить їй честь і свідчить про те, що там якісь клепки з’явилися. Бо Рубан, як на мене, - це одна з найсвітліших голів в Україні. А що стосується організації мас-медіа, я би сказав, найсвітліша і нереалізована. Це іронія долі. Я нагадаю, що він свого часу був ідеологом заснування УНІАНу, яке і досі залишається одним з двох найбільших недержавних агентств. Він задумав і заснував, але з різних причин не зміг реалізувати власний проект величезної щоденної елітної газети, хоча вона і почала виходити і свого часу сильно нашуміла. Він газету „Всеукраинские ведомости” з тиражу 20 тисяч довів до найбільшого тиражу в Києві, поки вона не була брутально закрита.

Але притому, я думаю, що навіть Рубан в АП уже нічого не врятує. Бо нинішній глава держави настільки не дбав про свій імідж, настільки робив усе спонтанно і неорганізовано, що ніякий Рубан, ніякий Почепцов це діло вже не змінять на краще. Мені здається, що на сьогодні це просто неможливо. Тому мені було б дуже прикро дізнатися, що Рубан в черговий раз буде робити проект за ідеєю класний, але який лусне як мильна бульбашка. Він виявився непотрібним опозиції, хоча був радником, частково ідеологом передвиборчої кампанії „Нашої України”. Коли такі голови існують десь на узбіччі, це свідчить про маразматизм нашого суспільства. А „Наша Україна” не набула того, чого могла набути завдяки йому. Це свідчить про те, що там сидять теж не найсильніші мізки.

Що ж стосується мотивів самого Рубана – то не знаю, не знаю. Можливо, людина хоче якось все ж таки себе реалізувати, в той же час розуміючи, що на цій посаді – керівника відділу спічрайтерів АП – він у ситуації, що зараз складається в країні, нічого такого, що протирічить його думці, ані писати, ані говорити не буде. Хоча, інша справа – кому у вуста він буде вкладати свої слушні, я не сумніваюся, думки?.. То вже дійсно інше питання.

Анатолій Гриценко, президент центру ім. О. Разумкова:

- Рыба ищет, где глубже, а человек, где лучше. В данный момент Владимиру Рубану, очевидно, кажется, что там он сможет реализовать себя. Ну что ж, на здоровье.

Думаю, что в последнее время Администрация Президента усилилась несколькими людьми, которые умеют на своем участке делать дело. Наверное, здесь есть еще и субъективные моменты. Сравнивать с предыдущим составом Администрации легко, поскольку он был значительно слабее. Поэтому сейчас любое приобретение человека, умеющего работать даже на узком участке, уже плюс.

Я хотел бы, чтобы Администрация, которая уже показала свое умение проводить эффективные политтехнологические и пиаровские акции, выступила инициатором чего-нибудь серьезного в сфере экономики, социальной политики и реализовала это, а не просто озвучила. Если это будет – тогда ей будут хлопать в ладоши, если нет – это все просто перераспределение имеющихся ресурсов на пользу нового президентского окружения – не более того.

Лаврентій Малазонія, телепродюсер.

-- Если говорить в общем, то спичрайтеры -- это люди, которые создают так называемый речевой имидж того или иного человека. Это, скорее, политические консультанты, которые пишут речи. Эти речи являются вербальным имиджем человека, который их произносит. Люди, которые разбираются в политтехнологиях, оперируют примерно такими терминами.

Некоторые спичрайтеры подчиняются определённым жанрам, отталкиваются от серьёзного фактажа, используют аналитические справки, которые зачастую им готовят. Спичрайтеры -- универсальные люди. Более того, они должны очень хорошо знать, что такое протокол и этикет. Когда они конструируют речь, они обязаны всегда учитывать все нюансы. Это даже их прямая обязанность - знать это. То есть спичрайтер – это не просто тот человек, который, условно говоря, берёт lap-top и набирает текст. Он должен чётко представлять, скажем, где Президент будет эту речь произносить, кто там будет присутствовать, где и как это будет освещаться. По опыту, люди, которые занимали в Администрации Президента такие должности до недавнего момента, были обременены совковостью -- их просто отрыгнули. Теперь набирают новых людей – одним из них стал Володя Рубан, человек, имеющий опыт работы в газете, хорошо разбирающийся в политике, да и сам по себе не плохой специалист.

Другое дело, что я сомневаюсь в его универсальности. Мне тяжело сказать, что он призван на эту должность как человек, умеющий создать общую конструкцию. Он, по - моему, не из тех. Могу, конечно, представить, кто его туда пригласил, но у меня складывается такое впечатление, что через какое-то время он оттуда уйдёт. Причём это даже не будет связано с внешними политическими факторами, скорее внутренними.

У меня сложилось такое впечатление, что Володя Рубан - такой себе вольный стрелок, который любит перемещаться по какой-то плоскости и сам вести прицельный огонь. Сам выбирает цель, позицию и сам любит конструировать. Скажу так: когда он почувствует неудовлетворённость, то, мне кажется, скорее всего, он просто уйдёт. Это его решение будет всеми понято, также как это было до этого. Рубану захочется обнять земной шар, а ему предложат обнять глобус.

Читайте також: Володимир Рубан буде сприяти реформам влади із середини?
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1438
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду