Чи потрібні нам токшоу, як остаточно не розлюднитися і що вигадує пропаганда про перемовини в Стамбулі

Чи потрібні нам токшоу, як остаточно не розлюднитися і що вигадує пропаганда про перемовини в Стамбулі

18 Травня 2025
0
247

Чи потрібні нам токшоу, як остаточно не розлюднитися і що вигадує пропаганда про перемовини в Стамбулі

0
247
«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють цього тижня.
Чи потрібні нам токшоу, як остаточно не розлюднитися і що вигадує пропаганда про перемовини в Стамбулі
Чи потрібні нам токшоу, як остаточно не розлюднитися і що вигадує пропаганда про перемовини в Стамбулі

Неділя, 18 травня 2025 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»

Привіт. На зв’язку команда «Детектора медіа», яка продовжує працювати попри всі складнощі.

Токшоу: потрібні чи ні?

Ще за кілька днів до початку широкомасштабного вторгнення кожна українська медіагрупа мала власне токшоу. Щотижневі огляди «Детектора медіа» навіть моніторили їх по черзі, щоб охопити кілька програм, які виходили в один день. Одночасно існували дві різні «Свободи слова», а медійні помийниці на кшталт каналів Медведчука випускали окреме вечірнє токшоу буквально щодня.

Війна це змінила. Політичне життя зникло, а з ним — на цілий рік — зникли й токшоу. Перша дискусійна програма за участі політиків вийшла у березні 2023 року на Суспільному. І в її ефірі, як і в тексті «Детектора медіа», автори задумувалися над питанням: а чи взагалі потрібні токшоу під час війни?

Станом на травень 2025 року в Україні триває передвиборча боротьба без оголошення виборів. Відбувається, можливо, найважливіша в нашій історії суспільна дискусія — про умови закінчення чи продовження війни. І медіа та люди загалом більше не соромляться порушувати проблемні питання, як, зі зрозумілих причин, соромилися у 2022-му. Проте токшоу не повертаються.

Їх залишилося всього два: на Першому і на Прямому. Олександр Морський пояснює, чи потрібні вони взагалі, чи вимруть, як динозаври, і якщо залишаться — то які мають бути? Читайте його колонку тут.

Стамбульські зустрічі

16 травня у Стамбулі відбулися переговори між Україною та Росією. Делегацію України очолив міністр оборони Рустем Умєров. Головою російської делегації став колишній міністр культури, а зараз помічник Путіна Володимир Мединський. Саме Мединський навесні 2022 року очолював представництво країни-агресорки на останніх прямих переговорах з Україною, теж у Стамбулі. І саме він, за джерелами медіа, сказав, що «Росія готова воювати вічно».

Пропаганда в той же час опинилася в складній ситуації: тиждень до зустрічі  російський агітпроп намагався переконати внутрішню авдиторію (і українську також) у тому, що Путін, звісно, миротворець, Трамп більш-менш молодець, а глобалісти і їхня маріонетка Зеленський обов’язково відмовляться від перемовин, оскільки зацікавлені у війні. Тепер, коли Зеленський приїхав, а Путін і Трамп ні, пропаганді доводиться вигадувати пояснення (і виходить, як завжди, не дуже). Центр досліджень «Детектора медіа» проаналізував, що просувала кремлівська пропаганда в телеграмі напередодні, під час та після перемовин. Читайте аналіз за посиланням.

До побачення, «Євробачення»

Тиждень «Євробачення» закінчився. 13 та 15 травня відбулися півфінали, вчора відгримів фінал. Для України, звісно, обійшлося без сюрпризів, але глядачі, і особливо фанати, були в захваті.

«Детектор медіа» уважно стежив за перебігом подій, тож рекомендуємо почитати про перший півфінал тут і тут, про другий півфінал — тут і тут, ну а про фінал ви знаєте вже напевно: перемогла Австрія, Україна увійшла в першу десятку, отримавши 9 місце. Якщо ні — то ось тут текстова трансляція фіналу «Євробачення» від нашого знавця пісенного конкурсу Артура Колдомасова. Насолоджуйтеся.

Правозахисні розмови 

Якщо комусь тема прав людини здається нудною, то час, напевне, переглянути свою думку, вважає Антоніна. Бо це не про нудні документи, конвенції та закони. Хоча і про них теж. Насправді ж це одна з найпопулярніших тем, зокрема і для колотнеч у соцмережах. Тож, Антоніна пішла на зустріч з двома ведучими нового правозахисного  подкасту  «Я чую інших», щоб послухати роздуми правозахисника, колишнього військовополоненого Максима Буткевича і його колежанки та співучасниці — журналістки Дар’ї Бурої про те, як можна говорити про права під час війни, як не розлюднитися остаточно і чому проповіді російської опозиції в екзилі нікому не допоможуть. Читайте про все це ось тут. А Антоніна ще каже, що ці двоє ведучих можуть напрацювати чудовий дует.

Наразі це все.

Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Весь зворотний зв’язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша команда «ДМ»

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
247
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду