Що говорять про кандидатів на керівника Суспільного їхні програми, чому треба дивитися  серіал «Юнацтво» та який треш  був на нацвідборах «Євробачення»

Що говорять про кандидатів на керівника Суспільного їхні програми, чому треба дивитися серіал «Юнацтво» та який треш був на нацвідборах «Євробачення»

9 Квітня 2025
0
424

Що говорять про кандидатів на керівника Суспільного їхні програми, чому треба дивитися серіал «Юнацтво» та який треш був на нацвідборах «Євробачення»

0
424
«ДМ» проаналізував і розібрав теми, які обговорюють цього тижня.
Що говорять про кандидатів на керівника Суспільного їхні програми, чому треба дивитися  серіал «Юнацтво» та який треш  був на нацвідборах «Євробачення»
Що говорять про кандидатів на керівника Суспільного їхні програми, чому треба дивитися  серіал «Юнацтво» та який треш  був на нацвідборах «Євробачення»

Вівторок, 8 квітня 2025 року

Новини і дайджест матеріалів «Детектора медіа»

Привіт. На зв’язку команда «Детектора медіа», яка продовжує працювати попри всі складнощі.

Від метавсесвіту до пейволів

Вибори на Суспільному тривають, і кандидати  на посаду голови правління — нагадаємо, що їх було шестеро, — представили свої програми, як вони збираються покращити роботу мовника. Це різні за формою, обсягом  та змістом документи, які уважно вивчив Олександр Морський. Він вважає, що  жоден із шести кандидатів не пропонує руйнівних змін. Їх усіх чи більшість об’єднує декларування місії Суспільного, бажання розвивати цифрові платформи та регіональні хаби, робити контент для молодшої аудиторії, розвивати радіо та використовувати багатий архів Суспільного, зберігати незалежність. Понад те, кілька кандидатів пропонують створити те, що вже є і працює. Наприклад, конвергентний ньюзрум, який уже створений у 2021 році. Пропонують також «відновити розслідування», які робить і саме Суспільне, і партнери. А ще в кожного з них є власне бачення того, на чому має бути зроблений акцент при розвитку мовника. У Ткаченка  це новини, у Харебіна — VR-технології, у Горковенка — розвиток соцмереж тощо. Тож, читайте детальний розбір програм кандидатів. Однак зверніть увагу: до другого етапу конкурсу допущені лише чотири з них. Дізнайтеся, хто не пройшов у другий тур, за посиланням.    

Що там у марафоні?

31 березня та в перші два дні квітня відбулися дві важливі для України зовнішньополітичні події: запровадження Трампом імпортних мит для більшості країн світу і зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі. Крім того, новинами продовжували ставати суперечливі, але радикальні заяви президента США Трампа стосовно переговорів про перемир’я і загалом щодо України й Росії.

Подієву частину в телемарафоні краще висвітлювали канали, які мали власних кореспондентів у США та в Брюсселі («1+1», «Ми — Україна»). Так само якісно висвітлювали зустріч у Брюсселі й на Першому каналі Суспільного. Експертний же аналіз усіх цих подій на Першому каналі був більш системним, глибоким і всебічним, ніж у більшості учасників телемарафону. З останніх дуже якісно тему імпортних мит Трампа відпрацювали хіба що на «1+1». А ще чомусь в ефірах каналів «Рада» і «Ми — Україна» повністю замовчували будь-які тези Трампа про його незадоволення Україною.

Про що ще говорили або не говорили в телемарафоні — читайте в моніторингу «Єдиних новин» й ефіру Першого каналу, який робить для нас щотижнево медіаексперт Ігор Куляс.

Між янголом і монстром

«Юнацтво» («Adolescence»), свіжий мінісеріал від Netflix, став сенсацією як серед глядачів однієї з провідних світових стримінгових платформ, так і серед фахівців. Станом на минулий тиждень серіал зібрав під 100 мільйонів переглядів, а оглядачка The Guardian Люсі Манґан назвала його «найбільшим наближенням до досконалості на телебаченні за останні десятиліття» — такі видання такими характеристиками не розкидаються. Більше того, британський уряд вносить зміни в шкільну програму через серіал та проблеми, ним підняті.

Ми попросили Юрія Макарова переглянути серіал і написати свої враження. Тож він знайшов щонайменше п’ять причин, чому його потрібно подивитися, а ще одну, шосту, додамо від себе. Це дуже круто знято. Пан Макаров теж на це звернув увагу і пише: «Передусім ідеться про досконало розказану історію, що має широку суспільну значущість і загальногуманний запас міцності. “Юнацтво” математично точно вибудуване з точки зору драматургії, кожен епізод має свою вагу й свій сенс, кожен герой відпрацьовує свою функцію в потрібний момент, ніяких недодуманостей. Цьому, безумовно, сприяє обрана по суті своїй унікальна форма: кожен епізод, тобто серія, знята одним кадром. Одним». Як це було зроблено і чому «Юнацтво» не можна пропустити, навіть якщо ви не дивитеся серіали, — читайте в колонці Юрія Макарова «Між янголом і монстром».

Підлітки та ФСБ

Росія почала вербувати для внутрішніх нападів і диверсій українську молодь, використовуючи для цього телеграм.

Майже п’ята частина — 22% — тих, кого російські спецслужби завербували для своїх завдань в Україні, є неповнолітніми, їх використовували для підготовки диверсій чи терактів. Один із таких випадків стався 11 березня в Івано-Франківську, коли росіяни завербували двох хлопців для вчинення теракту, а потім дистанційно підірвали саморобний вибуховий пристрій, який був при них. За повідомленням СБУ, це був завчасно спланований теракт, який місцеві підлітки виконували на замовлення російських спецслужб.

Олена Лісова, психологиня фонду «Голоси дітей»,  розповідає, як батьки можуть запобігти вербуванню дітей та на що потрібно звернути увагу, щоб не сталося катастрофи.

Євротреш

Починається сезон «Євробачення». Торік ми писали детальні огляди кожного національного відбору того сезону Пісенного конкурсу. Відтоді майже нічого не змінилося — у більшості відборів був такий же формат з мінімальними змінами, хоча в деяких були й кардинальні. Кілька країн повернулися до відкритого відбору або створили нові відбіркові шоу. У нас ще буде нагода розповісти про всі ці деталі, однак спочатку наш оглядач Артур Колдомасов  вирішив розказати про інше. Про «хаос і божевілля», які ви проґавили, якщо не дивилися національні відбори на «Євробачення» цьогоріч.

У цьому матеріалі немає пісень, які перемогли в нацвідборах, — лише ті, на прикладі яких можна зрозуміти, від чого нас уберегла доля.

Тож, зустрічайте добірку найяскравіших пісень із нацвідборів інших країн, які або доведуть до депресії, або до нестримного сміху, або застрягнуть у вашій голові на наступні два тижні. 

Наразі це все.

Дякуємо, що дочитали цей лист до кінця.

Більше текстів наших авторів у різних форматах ви можете читати у фейсбуці, інстаграмі, телеграмі, вотсапі, вайбері, іксі (твітері) та на сайті «Детектор медіа». Весь зворотний зв’язок також пишіть сюди — нам на пошту. А ще всією командою ми будемо вдячні, якщо порекомендуєте підписатися на цю розсилку вашим колегам та друзям і задонатите нам та іншим якісним медіа, які зараз потребують підтримки.

До зустрічі. Переможемо!

Ваша команда «ДМ»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
424
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду