Найбільше матеріалів з ознаками замовності в шести виданнях – про Тимошенко, Тігіпка й Порошенка
Найбільше матеріалів з ознаками прихованої політичної реклами в шести друкованих загальнонаціональних виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Сегодня», «Факты», «Корреспондент», «Український тиждень», «Газета по-українськи») у квітні містилося про кандидатів у президенти Юлію Тимошенко, Сергія Тігіпка і Петра Порошенка. Про це свідчать дані щоденного моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).
Зокрема, із загальної кількості публікацій з ознаками замовності, 31% матеріалів було присвячено Юлії Тимошенко, 25% - Сергію Тігіпку, 16% - Петрові Порошенку.
На четвертому місці за кількістю матеріалів з ознаками замовності - публікації щодо Петра Симоненка (11% матеріалів з ознаками замовності). 8% таких матеріалів стосувалося Наталії Королевської, яка зняла свою кандидатуру з президентських перегонів.
Головними тезами, які використовували політтехнологи Юлії Тимошенко в матеріалах з ознаками замовності стали боротьба з корупцією та олігархами, а також нормалізація ситуації на Сході. Сергій Тігіпко переважно робив ставку на сильну армію та економіку, а також не забував наголошувати на необхідності децентралізації влади. У матеріалах з ознаками замовності від Петра Порошенка постійно підкреслюється той факт, що він є фаворитом президентських перегонів, як і те, що він обов'язково переможе.
Михайла Добкіна стосувалися два матеріали з ознаками замовності в друкованих виданнях, що моніторились у квітні.
Експерти ІМІ також виявили три матеріали з ознаками чорного піару проти Юлії Тимошенко.
На інтернет-ресурсах ситуація інакша. У чотирьох інтернет-виданнях (УНІАН, «Лига», «Обозреватель», LB.ua), які моніторилися ІМІ в квітні, найбільше матеріалів з ознаками замовності стосувалися Михайла Добкіна - 22%, Петра Симоненка - 17%, Віталія Кличка - 10%.
Провідними меседжами в промоційних матеріалах Михайла Добкіна була підтримка російської мови та збільшення повноважень регіонів. Також він виступав проти сепаратизму.
Натомість Петро Симоненко, передвиборна програма якого схожа на передвиборну програму Михайла Добкіна, в матеріалах з ознаками замовності підкреслює, переважно, факти тиску на нього та КПУ, поширює «страшилки» про «Правий сектор», та звинувачує нову владу в «національній зраді».
Основними повідомленнями Віталія Кличка в матеріалах з ознаками замовності були боротьба з корупцією та змальовування позитивних наслідків об'єднання з Петром Порошенком.
Також були виявлені матеріали з ознаками замовності щодо кандидатів, які наразі зняли свої кандидатури з виборчих перегонів - Наталії Королевської та Олега Царьова.
Інститут масової інформації проводить щоденний моніторинг матеріалів з ознаками політичної реклами від кандидатів у Президенти в шести загальнонаціональних друкованих видань: «Комсомольская правда в Украине», «Сегодня», «Факты», «Корреспондент», «Український тиждень», «Газета по-українськи», та тижневий моніторинг чотирьох інтернет-видань (УНІАН, «Лига», «Обозреватель», LB.ua).
Методологія моніторингу сайтів полягала в тому, що протягом одного тижня в місяць експерти ІМІ перечитували всі новини на чотирьох сайтах, які підлягали моніторингу. В рамках моніторингу друкованих видань, експерти ІМІ вичитували всі загальнонаціональні друковані видання щоденно. Детальніше з методологією моніторингу джинси можна ознайомитися за посиланням.
З детальним звітом щодо джинси президентських кандидатів доступний за цим посиланням.
«Детектор медіа»