
25 квітня у Львові суд за позовом правоохоронця до сайтів Zaxid.net та «Наші гроші Львів»


25 квітня о 15.30 у Франківському районному суді міста Львова відбудеться судове засідання за позовом керівника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василя Пісного до сайту Zaxid.net та журналістів «Наші гроші Львів». Про це повідомляє сайт «Наші гроші».
Нагадаємо, Василь Пісний подав позов до сайту Zaxid.net та журналістів «Наших грошей. Львів» щодо захисту честі та гідності з відшкодуванням моральної шкоди у розмірі 100 тис. грн.
23 квітня Комітет Майдану Львівщини оприлюднив відкрите звернення до начальника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василя Пісного, у якому закликав його відмовитися від судового позову.
Цей позов виявився непоодиноким. Ще 24 грудня 2013 року Франківський районний суд міста Львова розглянув позов Василя Пісного, тоді ще заступника голови Львівської обласної ради до ТОВ «Видавнича група «Нова інформація», яка є видавцем «Газети по-українськи». Василь Пісний вимагав захистити його честь, гідність та ділову репутацію, спростувати неправдиві відомості та відшкодувати йому моральну шкоду у розмірі 100 тис. грн.
Пісний вимагав спростувати відомості наведені у статті «Майже кожен п'ятий подавав «липовий диплом», опублікованій виданням 10 березня 2011 року. В статті йшлося про незаконні схеми митного оформлення товарів на митному посту «Краківець».
Суддя Мартьянова прийняла рішення на користь позивача. Вона не лише визнала поширені відомості недостовірними, але і вирішила, що журналісти принизили честь та гідність Василя Пісного. Щоправда, причинену моральну шкоду оцінила не у 100 тис. грн, а лише в 10 тис. грн.
Адвокату Георгію Красікову, який представляв «Газету по-українськи» в суді, процес видався, щонайменше, дивним. «Прийняте рішення було необґрунтованим, - розповів він в коментарі «Н.Г. Львів», - позивач не навів жодних вагомих доказів, суд не взяв до уваги наших аргументів, а виключно аргументи позивача».
Юристи газети стверджували, що редакція газети не виказувала жодного власного необґрунтованого звинувачення, а лише висвітлювала події, які стали відомі у результаті аналізу подій, які відбувались на території України. Опис цих подій в деякій мірі був оціночним, критичним судженням, оскільки ґрунтувався на власному переконанні автора. А згідно з українським законодавством, оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.
Адвокат також повідомив, що ще в січні цього року була подана апеляційна скарга, проте вона досі не розглянута, і апеляційне провадження не відкрито.
«Детектор медіа»
