“Веселі, бодрі, добрі танці”

2 Квітня 2004
0
950
2 Квітня 2004
14:41

“Веселі, бодрі, добрі танці”

0
950
На „Перші відкриті вечорниці”, ініційовані лідером “ВВ” Олегом Скрипкою, молодь прийшла не в подертих косухах і ще подертіших джинсах, а у народних строях.
“Веселі, бодрі, добрі танці”
Колись, наприкінці мутних 80-х, на концерти гурту “Воплі Відоплясова” приходили панки. На відміну від голландських побратимів, вони не мали можливості ставити ірокези у салонах (баксів за двісті) й не користувалися дезодорантами з ароматом помийниці. Хоча й ірокези, й аромат заслуговували найвищих (панківських) похвал. Публіка ця вирізнялася всебічною буйноголовістю, а найенергетичніше враження справляли їхні танці – такому не навчать ані в сільському клюбі, ані в балетній студії. Давали странє угля з такою несамовитістю, ніби зламана ключиця чи відірваний рукав – лише ознака стилю. Весело було.

31 березня у галереї “Лавра” також були танці. Ініціатором був той таки лідер “ВВ” Олег Скрипка. Все інше – антитеза до згадуваної вище реальності. Бо молодь прийшла не в подертих косухах і ще подертіших джинсах, а у народних строях. І було їм не менш весело.

Найцікавіше, що відстань між рокерською та етнічною стилістикою – невелика, адже обидві перебувають у андеґраундному вимірі, в якому масштаби панківської вечірки та “перших відкритих вечорниць” (а саме так називалася імпреза) – співвимірні. До того ж, саме місце – галерея “Лавра” (одне з тих приміщень, що їх у народі називають “конюшнями”) – до певної міри символічне, бо зовсім не пристосоване для проведення концертів; саме тому воно традиційно стає прихистком для тих виконавців, що їх у “нормальні” зали не пускають.

Паршива акустика цієї галереї істотно сприкрила враження від акції, адже виступали все ж таки не панки, а музиканти. Зокрема, одна з найцікавіших українських формацій останнього часу – гурт “Карпатці” (Carpathian Roots Groove), – у складі якої вирізняються кобзар Тарас Компаніченко, скрипаль гурту “Древо” Сергій Охрімчук, співак з “Божичів” Валерій Гладунець. Їхню музику важко термінологічно охрестити (в таких випадках вдаються до невиразного і занадто місткого словосполучення “world music”). Їхня інтерпретація традиційного українського матеріалу – противага звичному паразитуванню на етнічних мотивах, яким вдовольняється припопсований мейнстрім.

Також на “вечорницях” співали фольклорний ансамбль “Божичі” й київський гурт автентичного співу “Володар”, а на завершення концертної частини Олег Скрипка ще й почудував публіку абсолютно неймовірною мішаниною, своєрідним етно-джемом, в якому французький шансон, румба та українські народні пісні переплелися: цей дикий і трепетний вінок, виконаний напівстихійним “оркестром сержанта Пеппера”, став чудесною панківською кодою.

Виправдання ж статусу вечорниць поєдналося з шляхетною просвітницькою функцією. Аби долучити молодь у вишиванках до більш осмислених танцювальних рухів (окрім успадкованої схильності до дитсадкових “хороводів”), організатори подбали про майстер-клас українських народних танців. Невідомо, як присутні засвоїли "Ойру", "Краков'як", "Голубку", "Гречаники" чи бодай "Козачок" з "Циганочкою”, – про це можна буде поміркувати на початку липня, коли Олег Скрипка планує зорганізувати фольклорний фестиваль “Країна мрій”.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для „Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
950
Читайте також
27.09.2001 12:22
Анна Шерман
«Детектор медіа»
2 405
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду