24 червня о 16:00 у ток-шоу «Донбас: чесно» – дискусія про те, хто відбудує зруйноване житло на Донбасі
За інформацією Міністерства з надзвичайних ситуацій, на початок нинішнього року через війну на території Донецької області було зруйновано та пошкоджено понад 9 тис. житлових будинків усіх форм власності. Це понад понад 12% житлового фонду. Тоді суму руйнувань оцінювали у понад 530 млн. грн. Зараз, після здешевлення гривні, ця сума стала значно більшою. За статистикою того ж періоду, на території Луганської області було зруйновано та пошкоджено понад 500 житлових будинків всіх форм власності. За сухими цифрами статистики - долі конкретних людей, які нерідко залишаються наодинці із власною трагедією.
Держава загалом дала відповідь на питання, хто має компенсувати відбудову зруйнованого. Так, законом «Про боротьбу з тероризмом» передбачено, що компенсації постраждалим громадянам мають виплачуватись із бюджету, а потім держава відшкодовує собі ці витрати за рахунок зловмисника. У нашому випадку - за рахунок того, хто зруйнував житло. Формально виглядає логічно. Але по суті - не дуже. Бо як його розшукаєш, того зловмисника? Законний шлях розв'язання проблеми має у нинішніх обставинах вигляд імітації такого вирішення...
Хто відбудує зруйноване житло на Донбасі? Яким коштом? Коли? Чи достатньо активно та ефективно працює держава у цьому напрямку? Які моделі розв'язання подібних проблем, успішно застосовані в інших країнах, слід взяти на озброєння Україні? Про це і не тільки дискутуватимуть гості третього випуску соціально-політичного ток-шоу «Донбас: чесно» із Костянтином Грубичем. Програма вийде в ефірі Центрального каналу (КДРТРК) 24 червня о 16:00, а після цього - в ефірі всіх інших ОДТРК (стежте за телепрограмою). Перелік учасників цієї дискусії ми повідомимо окремо.
Нагадаємо, телепроект «Донбас: чесно» виробляє ГО «Детектор медіа» у партнерстві з Асоціацією польських журналістів у рамках Польсько-канадської програми підтримки демократії за підтримки програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD). Сюжети для програми «Донбас: чесно» готуватимуть 40 регіональних журналістів у партнерстві з обласними державними телерадіокомпаніями. У прем'єрному випуску «Донбас: чесно» йшлося про те, що означає заклик «Почути Донбас» за сьогоднішніх обставин та про те, якими міфами жив і, можливо, продовжує жити цей український регіон. Всі попередні випуски програми можна переглянути на «Детектор медіа».
«Детектор медіа»
Фото: interpolit.ru