
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ підтримати Міжнародну акцію «16 днів проти насильства»


Державний комітет телебачення та радіомовлення разом з Міністерством соціальної політики закликали громадськість та вітчизняні ЗМІ підтримати Міжнародну акцію «16 днів проти насильства», яка об'єднує громадян з більш ніж 100 країн світу. Про це повідомляє прес-служба Комітету.
Мета акції - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології та створити простір (родина - територіальна громада - країна) вільний від усіх форм насильства. Акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році та проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня.
Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Відтоді заходи з попередження насильства в сім'ї та жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства проходять у всіх регіонах України. Координатором цих інформаційно-просвітницьких заходів є Міністерство соціальної політики України, а найактивнішими його партнерами - Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла-Страда Україна» та Міжнародна благодійна організація «Українська фундація громадського здоров'я».
Заходи та ініціативи, що проходять у рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» широко висвітлюються у ЗМІ. Зокрема, державні ТРК у ці дні транслюють відеоролики соціальної спрямованості, здійснюють медіасупровід інформаційно-просвітницьких заходів, готують тематичні програми.
Дати акції, на які Держкомтелерадыо звертаэ увагу вітчизняних ЗМІ:
-25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок;
-1 грудня - Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
-2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
-3 грудня - Міжнародний день інвалідів;
-5 грудня - Міжнародний день волонтера;
-6 грудня - річниця інциденту в Монреалі;
- 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
-10 грудня - Міжнародний день прав людини.
Нагадаємо, Державний комітет телебачення і радіомовлення радить ЗМІ під час висвітлення 81-х роковин Голодомору 1932-33 років використовувати методичні матеріали, які підготовлено Українським інститутом національної пам'яті.
«Детектор медіа»
