The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена

24 Серпня 2013
17739
24 Серпня 2013
15:18

The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена

17739
Журналісти в США захищені від влади першою поправкою до конституції країни, яка гарантує свободу слова.
The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена

Британська газета The Guardian передала американському виданню The New York Times частину секретних документів, отриманих від колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена. Про цеповідомляє DT.UА із посиланням на іноземні ЗМІ.

 

Як пише The Guardian, рішення передати документи було прийнято після того, як британські власті зажадали від газети видалити матеріали.

 

В повідомленні на сайті The Guardian говориться, що журналісти в США захищені від влади першою поправкою до конституції країни, яка гарантує свободу слова. В газеті сподіваються, що завдяки партнерству з The New York Times буде можлива подальша публікація матеріалів про діяльність британського Центру урядового зв'язку (структури, аналогічної американському Агентству національної безпеки) на основі документів Сноудена.

 

В The Guardian відзначають, що газети і раніше ділилися матеріалами, зокрема, так було у 2010 році, коли видання разом з німецької Der Spiegel публікували матеріали Пентагону про війну в Іраку і Афганістані та дипломатичне листування США на основі документів, роздобутих проектом WikiLeaks.

 

19 серпня 2013 року стало відомо, що британські власті зажадали від The Guardian видалити матеріали, отримані від Едварда Сноудена. Згодом співробітники Центру урядового зв'язку прийшли в редакцію The Guardian і знищили комп'ютери, на яких зберігалися матеріали. Після цього інциденту головний редактор The Guardian Алан Ресбріджер заявив, що видання продовжить роботу з документами американських спецслужб, але буде робити це з-за кордону.

 

Статті, засновані на переданих Едвардом Сноуденом матеріалах раніше в основному публікувалися в The Guardian, також доступ до них був у The Washington Post і британській The Independent. Сноуден передав журналістам засекречені матеріали на початку червня, згодом він отримав притулок у Росії. У матеріалах, зокрема, йшлося про співпрацю АНБ з інтернет-компаніями і стеження за листуванням і телефонними переговорами користувачів. Також журналісти знайшли підтвердження тісної співпраці АНБ і британського Центру урядового зв'язку та існування на Близькому Сході, спеціальної бази перехоплення інтернет-трафіку, що належить Великобританії.

 

«Детектор медіа»

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17739
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду