Українські історики закликають медіа використовувати новий логотип Дня перемоги

Українські історики закликають медіа використовувати новий логотип Дня перемоги

5 Травня 2014
12713
5 Травня 2014
17:36

Українські історики закликають медіа використовувати новий логотип Дня перемоги

12713
Українські історики закликають медіа використовувати новий логотип Дня перемоги
Українські історики закликають медіа використовувати новий логотип Дня перемоги

Український інституту національної пам'яті (УІНП) закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі. Про це повідомляє прес-служба установи.

 

Цьогоріч уперше в Києві на офіційних заходах з відзначення завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом буде вжито європейську символіку пам'яті полеглих у війні - червоний мак. Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України.

 

«Пропонуємо новий символ як виявив нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак - символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров», - говорить директор УІНП Володимир В'ятрович.

 

Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія додає: «День пам'яті, день капітуляції нацистської Німеччини. Треба було як символ щось знакове, що символізувало би не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам'ять та скорботу».

 

Графічне втілення-алюзія з одного боку червоного маку, з іншого - кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих - найголовніше, що є у війні, йдеться в повідомленні УІНП. Біля символу логотип містить гасло «Ніколи знову».

 

«Друга світова війна була більшою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема, для України. Для України війна почалася в 1939 році, а не в 1941-му», - вважає харківських дизайнер, автор логотипу Сергій Мішакін.

 

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом цьогоріч пройдуть 8 і 9 травня, зокрема, разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня - у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня.

 

Зокрема 8-го травня запланована символічна подія «Перша хвилина миру». Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Таким чином цього року Україна розширяє відзначення пам'яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.

 

Організація заходів 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності із іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.

 

9 травня на День перемоги пам'ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшановуватимуть у Парку вічної слави та на Софійській площі.

 

Логотип «1939-1945. Ніколи знову» можна завантажити тут.

 

Раніше науковці УІНП підготували методичні матеріали для Держкомтелерадіо щодо відзначення Дня Перемоги у світі та свої пропозиції щодо вшанування цього дня в Україні. Ці матеріали рекомендовано враховувати державним ТРК при підготовці тематичних програм та висвітленні святкування Дня Перемоги.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12713
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Зритель
3914 дн. тому
Логотип вагины Лигачевой
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду