Російські військові у Криму відібрали всю техніку в журналістів норвезького каналу NRK і звинуватили їх у шпигунстві
Російські військові у Криму відібрали всю техніку в журналістів норвезького каналу NRK і звинуватили їх у шпигунстві
11 березня у знімальної групи найбільшої норвезької телерадіокорпорації NRK невідомі у масках на кордоні між Кримським півостровом та іншою частиною України відібрали техніку та звинуватили у шпигунстві. Про це йдеться на сайті NRK.
Інцидент трапився, коли журналісти повертались із АР Крим на автомобілі і проїжджали блокпост, який контролювався невідомими у масках.
«Люди, які знаходяться на цих контрольно-пропускних пунктах, є російськими солдатами, правда, без будь-яких розпізнавальних знаків. Вони роблять абсолютно все, що вони хочуть. Росіяни заперечують, що це їх силовики. Але контрольно-пропускні пункти повністю зайняті бронетранспортерами, багато солдатів і вантажних автомобілів», - йдеться у матеріалі NRK про постраждалих журналістів.
Один з членів знімальної групи NRK Ян Еспен Крузе підтвердив тезу про охорону КПП російськими солдатами.
«Ніхто на цих КПП не приховував того, що вони росіяни, хоча вони не мають нашивки російського прапора на формі», - сказав журналіст.
Також він припустив, що у людей у формі, які охороняють КПП, є спеціальний наказ про вилучення комп'ютерів та іншого обладнання. «Вони забрали у нас три ноутбуки та носії, на яких було все відзняте: дискети, флеш-карти USB і маленьку камеру. Там не було й мови про те, щоб повернути забране, вони сказали, що якщо не віддамо все це, то вони стрілятимуть», - додав журналіст у коментарі для сайту NRK.
У своєму Twitter Ян Еспен Крузе написав, що «російські солдати були вкрай агресивними і звинувачували нас у тому, що ми шпигуни».
Також як повідомили журналісти норвезького каналу, люди у формі відібрали у них засоби захисту - бронежилети, шоломи.
Журналісти також повідомили, що не будуть скаржитись правоохоронним органам щодо викрадення техніки, бо не вірять, що є органи, які можуть допомогти журналістам у такій ситуації. «Ми не збираємося звертатись нікуди з будь-якими скаргами. Російські військові скажуть, що це не їх силовики, не їх солдати, і що вони не мають нічого спільного з цим», - додає Ян Еспен Крузе.
Міністр закордонних справ Королівства Норвегія Бьорге Бренде різко відреагував на те, що трапилося з трьома норвезькими журналістами. Він також пообіцяв підняти це питання із представниками влади України та Росії.
Нагадаємо, Інститут масової інформації (ІМІ) з початку російської окупації Криму зафіксував щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова на півострові. Про це свідчать дані ІМІ, опубліковані на сайті організації. «Детектор медіа» також стежить за дотриманням прав журналістів у Криму та фіксує випадки порушення свободи слова.
«Детектор медіа»