Сигнал з захопленої терористами донецької телевежі глушить українські канали в одному з районів Запорізької області
Сигнал з захопленої терористами донецької телевежі глушить українські канали в одному з районів Запорізької області
У Розівському районі Запорізької області, що межує з Донеччиною, з технічних причин телеглядач позбавлений можливості дивитися аналогові українські канали. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на інформацію обласного управління СБУ.
За даними відомства, наразі в районі телеприймачі ловлять лише сигнал російських мовників, що надходить з тимчасово окупованої території Донецької області.
Як пояснили представники СБУ, така ситуація обумовлена відсутністю потужних ретрансляторів в районах, наближених до зони проведення АТО, які могли б перекрити сигнали донецької телевежі.
«У нас 12 російських каналів приймає Розівка і жодного українського. Технічно ми побороти цю ситуацію намагаємося, однак на сьогоднішній день не виходить. Ми цю проблему висвітлили на Київ. Питання вирішуємо з Нацрадою. Мова йде не лише про Розівський район, а й про Маріупольський напрямок, Волноваський, Гранітне. Справа у тому, що донецька телевежа будувалася відносно недавно, і вона технічно набагато потужніша за запорізьку та дніпропетровську. Зараз робляться спроби вирішити це питання. Потрібний потужний ретранслятор. Питання технічне», - заявив заступник керівника управління СБУ в Запорізькій області Дмитро Іванов.
Нагадаємо, міністр інформаційної політики Юрій Стець заявляє, що телевежа в Донецьку, яка зараз перебуває під контролем терористів «ДНР», не може бути знищена, оскільки у будівлі можуть перебувати заручники.
«Ніхто із цих "героїв-патріотів", які кажуть на різних ток-шоу - а давайте «накриємо» донецьку телевишку, не усвідомлює, що там в будівлі знаходяться в заручниках наші громадяни, у тому числі жінки, у тому числі, я знаю, знаходяться наші військовополонені, і при такому обстрілі вони можуть загинути», - сказав під час брифінгу 9 червня Юрій Стець.
За його словами, ліквідовувати телевежу не можна також з огляду нате, що ці будівлі, в яких міститься важлива техніка, належать Україні й мають бути повернуті державі.
Раніше у Міністерстві інформаційної політики заявили, що сподіваються завершити встановлення до кінця літа ще 15 цифрових передавачів для мовлення на окуповані території Донбасу. Про це «Детектор медіа» повідомила радник міністра оборони Тетяна Попова, відповідаючи на запитання щодо того, як держава та Мінінформполітики планують протистояти цифровому мовленню на окупованих територіях, яке створюватиме завади українському цифровому та аналоговому мовленню.
«Детектор медіа»