Окупаційна влада Криму може запустити фальшивий кримськотатарський канал ATR - Буджурова

Окупаційна влада Криму може запустити фальшивий кримськотатарський канал ATR - Буджурова

27 Березня 2015
4361
27 Березня 2015
11:18

Окупаційна влада Криму може запустити фальшивий кримськотатарський канал ATR - Буджурова

4361
Окупаційна влада Криму може запустити фальшивий кримськотатарський канал ATR - Буджурова
Окупаційна влада Криму може запустити фальшивий кримськотатарський канал ATR - Буджурова

Якщо кримськотатарська телекомпанія ATR до 1 квітня не встигне зареєструватися як ЗМІ за російськими законами і змушена буде припинити своє мовлення, на її частоті може почати роботу «телеканал-підробка». Про це 26 березня повідомила заступник генерального директора ATR Лілія Буджурова в ефірі ток-шоу «Гравітація», повідомляє видання «15 минут», що входить до холдингу ATR.

 

«Все ефіри ATR пише якась контора для того, щоб, коли 1 квітня ми самі припинимо мовлення..., то замість легальної картинки ATR буде запущена ось та картинка із записом», - пояснила паніБуджурова, пославшись на наявну в неї інсайдерську інформацію.

 

Заступник гендиректора ATR висловила надію, що кримськотатарському телеканалу все ж таки вдасться до 1 квітня пройти реєстрацію в якості ЗМІ згідно з російським законодавством. «Але будьте готові, що вам можуть надати підробку», - додала вона.

 

Лілія Буджурова також подякувала всім, хто надає підтримку телеканалу, і підкреслила, що закриття ATR стане трагедією для кримських татар. «Не стріляйте в душу цілого народу. Не вбивайте ATR!», - такими словами Лілія Буджурова завершила програму.

 

Раніше про можливість створення «телеканала-підробки» написав у соціальній мережі Facebook перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

 

«Першого квітня всі ЗМІ, що входять до холдингу припинять своє мовлення. Щоб запобігти збуренню серед кримських татар і шанувальників телеканалу, нам на аналоговій частоті ATR, наприклад, на базі «Первого крымского» (екс-ДТРК Крим), будуть «згодовувати» архівні записи  ATR  (вже тривалий час всі програми телеканалу повністю копіюються). До речі, доступ до відеоархіву ATR також був отриманий в результаті останнього обшуку на телеканалі. Звичайно ж, ніякої ліцензії або інших документів при цьому ніхто питати не буде», - написав Наріман Джелял.

 

«Можливо, когось із нас це влаштує. Але особисто для мене, принципово важливо, хто робить ATR», - додав він.

 

Нагадаємо, колективи кримськотатарських телеканалів ATR і Lale («Ляле») та радіостанції Meydan («Мейдан»), які входять до холдингу «Атлант СВ», звернулися до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням про сприяння у вирішенні ситуації, що склалася з відмовами Роскомнагляду в перереєстрації кримськотатарських медіа за російським законодавством.

 

ЗМІ холдингу можуть припинити роботу з 1 квітня через те, що не змогли отримати від окупаційної кримської влади свідоцтва про реєстрацію засобів масової інформації за російським законодавством. Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) тричі повертала їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки», які не помітила раніше. Нещодавно повідомлялося про четверту відмову Роскомнагляду.

 

19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.

 

Водночас керівництво кримськотатарського телеканалу ATR заявляє, що мовник готовий позбавитись свого інформаційно-політичного контенту, якщо це дасть змогу перереєструватись у анексованому Росією Криму згідно законодавства РФ.

 

20 березня Комітет захисту журналістів у заяві повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.

 

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що кримськотатарський телеканал ATR зможе мовити на материковій Україні.

 

23 березня Національний рух кримських татар звернувся до російської влади із закликом зберегти медіахолдинг АТR.

 

 «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4361
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду