Творча група фільму «Плем’я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії

Творча група фільму «Плем’я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії

10 Березня 2015
3391
10 Березня 2015
09:59

Творча група фільму «Плем’я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії

3391
Творча група фільму «Плем’я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії
Творча група фільму «Плем’я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії

Творча група українського фільму «Плем'я» в числі шести осіб увійшла до складу найбільшої європейської профспілки кінематографістів - Європейської кіноакадемії (EFA). Про це «Детектор медіа» повідомив режисер «Племені» Мирослав Слабошпицький.

 

Лави академіків поповнили продюсер та оператор-постановник Валентин Васянович, художник з костюмів Олена Гресь, звукорежисер Сергій Степанський, продюсери Ія Мислицька та Олена Слабошпицька, виконавиця головної жіночої ролі, білоруська актриса Яна Новікова. Частина з них уже занесені в базу членів Європейської кіноакадемії.

 

Таким чином, число українських голосів у Європейській кіноакадемії збільшилося до 13 (Яна Новікова представляє Білорусь), адже до складу кіноакадемії вже входили вісім українських кінодіячів Роман Балаян, Олена Фетісова, Денис Іванов, Андрій Халпахчі, Андрій Курков, Алік Шпилюк,Кирило Шувалов та Мирослав Слабошпицький. За чисельним складом у EFA Україна зрівнялася з такими країнами, як Туреччина і Португалія та випередила Грузію, Литву, Косово й низку інших держав.

 

Знімальна група фільму «Плем'я» увійшла до складу Європейської кіноакадемії після того, як у грудні 2014 року український фільм здобув приз Європейської кіноакадемії (так званий «Єврооскар») «Європейське відкриття» за найкращий дебют. За встановленими правилами Європейська кіноакадемія автоматично запрошує кількох представників повнометражного фільму номінанта або переможця приєднатися до своїх лав.

 

Нагадаємо, що Європейська кіноакадемія, головним завданням якої є просування кіномистецтва Європи у світі, об'єднує близько 3 тисяч професіоналів у галузі кіно. Заснована Європейською кіноакадемією премія сприймається як європейський аналог «Оскара». Церемонія нагородження щороку змінює місце дислокації, мандруючи європейськими столицями. У 2014 році нагородження відбувалося в Ризі, у 2015-му пройде в Берліні. Церемонія щороку транслюється в 40 країнах.

 

Нагадаємо, що фільм Мирослава Слабошпицького «Плем'я» здобув 37 нагород на фестивалях по всьому світу, зокрема три призи в Каннах (у тому числі гран-прі «Тижня критики»), «Європейське відкриття» Європейської кіноакадемії за найкращий дебют, призи МКФ у Лондоні, Лос-Анджелесі, Філадельфії, Денвері, Мілані, Єревані, Мінську. Фільм продано для прокату в 40 країн, зокрема США, Великобританію, Канаду, Японію, Південну Корею, Францію, Німеччину, Австралію.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3391
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду