Одеське антиурядове і проросійське видання «Таймер» зазнало DDoS-атаки
Одеське антиурядове і проросійське видання «Таймер» зазнало DDoS-атаки
Увечері 23 лютого одеське інтернет-видання «Таймер» зазнало потужної DDoS-атаки. Про це з посиланням на головного редактора сайту Юрія Ткачова повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
Видання відновило роботу тільки наступного дня після інциденту. За словами пана Ткачова, внаслідок кібер-атаки на «Таймері» тимчасово неможливо прочитати окремі матеріали. Їх планують відновити з резервних копій.
«Дізнатися, звідки йшла атака неможливо в принципі: при таких атаках запити відправляють комп'ютери з усього світу, в тому числі, часто і без відома своїх власників. Атаки на нас відбуваються досить часто, дуже потужна була восени, більш дрібна - у грудні. Але наша система безпеки побудована так, що менш потужних атак ні ми, ні читачі просто не помічають», - прокоментував головний редактор.
ІМІ зазначає, що редакційна політика сайту «Таймер» відрізняється від загальнодержавних поглядів на політику та події у країні. Зокрема, представників «ДНР» та «ЛНР» на «Таймері» називають «повстанцями», а українські війська - «урядовими».
Наприклад, сьогодні, 25 лютого, видання пише про продуктову паніку в Одесі критикує «поліцейську державу», яка виникла після Революції Гідності. Видання також повідомляє, що «опозиційні ЗМІ України були закриті, а журналісти неугодних каналів побиті, вигнані і позбавлені акредитації». У якості «закритих ЗМІ», «побитих» і «позбавлених акредитації» наводяться справи Руслана Коцаби і Андрія Захарчука. Видання також пише про зростання членських рядів партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Тих мешканців області, які пропонують визнати Росію країною-агресором, видання називає глузливо «патріотами» у лапках.
Нагадаємо, у моніторингаї сайту MediaSapiens «Таймер» згадувався у переліку ЗМІ, що контролювалися проросійськими бізнесменами та політиками та однозначно висловили підтримку ідеям федералізму та сепаратизму, засуджували «війну проти власного народу» та давали схвальну оцінку діям Росії. Одеський «Таймер», луганські канал ЛОТ, видання «Схід. Інфо», «ХХІ Век» і «0642», газета Донецької обласної ради «Жизнь» та інтернет-сайт «Комитет» найбільш явно транслювали міфи й стереотипи російської пропаганди.
«Детектор медіа»