«Шизофренія» на «Інтері»

«Шизофренія» на «Інтері»

21 Серпня 2017
6467

«Шизофренія» на «Інтері»

6467
«Інтер» передав в ефірі новину, що була вигадана сепаратистським сайтом та спростована ще два роки тому.
«Шизофренія» на «Інтері»
«Шизофренія» на «Інтері»

Сергій Каплін відомий своїми екстравагантними заявами, а телеканал «Інтер» — тим, що передає їх в ефірі без, судячи з усього, жодної перевірки та з неймовірною тенденційністю. Члена БПП тут постійно використовують для критики опонентів власників каналу. Але ще, здається, ніколи випуск «Подробностей» не опускався до такого.

12 серпня ведуча Наталя Бєлишева заявила: «Советник главы МВД Илья Кива, который пытается захватить Социалистическую партию, болен шизофренией. Об этом в Сумах на встрече с активистами СПУ заявил народный депутат Сергей Каплин. В качестве доказательства он продемонстрировал справку, предоставленную Нацакадемией медицинских наук Украины».

«Інтер» уже місяць лобіює політичні інтереси Капліна щодо Соціалістичної партії, але заява про шизофренію — це зовсім інший рівень. Хоча б тому, що це відверта брехня.

Уперше інформація про «шизофренію» Іллі Киви з’явилася трохи більше двох років тому, на сайті з промовистою назвою «Русская весна». Того ж року директор Інституту неврології, психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України, чий підпис буцімто стоїть на всіх оприлюднених документах, спростував їхню справжність. Здавалося б, справа закрита, але, як заведено на зливних бачках, «секретні докумети» продовжили з’являтися в новинах. У 2017 році до їхньої компанії приєднався й «Інтер».

У кадрі видно, що Сергій Каплін використовує ті ж самі документи, що два роки тому оприлюднила «Русская весна». Тим не менше, в ефірі журналістка чомусь заявляє про «справку, предоставленную Нацакадемией медицинских наук Украины». Хоча, як ми вже знаємо, у НАМН офіційно заявили, що це фальшивка. Більше того, директор Інституту заявляв, що «мы подняли архив за 15 лет и как следствие проверок — Илья Кива никогда у нас не лежал и не консультировался», — то де ж ці довідки могла взятися, — незрозуміло.

Документи сайту «Русская весна», 2015 — документи Сергія Капліна, 2017: 

 

У будь-якому разі, далі в сюжеті говорить Сергій Каплін:«Він несе небезпеку суспільству. І ми вимагаємо від Служби безпеки України, Президента країни, Генерального прокурора негайно з приводу заяв Ківи, зокрема, його заяв неонациського, неофашистського, кримінального характеру дати відповідним заявам необхідну правову оцінку і притягти Ківу до кримінальної відповідальності. А всім тим людям, кому він погрожував, зокрема, вбивством, гарантувати безпеку».

По-перше, оцінку словам Киви Каплін, здається, вже сам дав.  По-друге, щодо захисту тих, кому Кива погрожував. Жодного прикладу таких погроз в ефірі не було представлено. А от сам Каплін 11 серпня на «Інтері» заявляв: «Тому я вважаю, що авторів цієї стіни, тих, хто крав ці гроші, ідеологів, ідейних натхненників Яценюка, Авакова, їхніх шісток потрібно ставити до стінки за цю стіну». Тобто ми маємо гарантувати захист і Яценюку з Аваковим, бо Каплін вважає, що їх необхідно розстріляти?

Власне, самоочевидним є те, що подібну інформацію обов’язково слід перевіряти. У цьому конкретному випадку, — ось усе, що треба було зробити каналу «Інтер» і за першим же посиланням було би спростування. Тим не менше, видно, що журналісти не надто переймалися правдивістю новини в принципі. Інакше вони би поговорили з лікарями про діагноз особисто. Звернулися би по коментарі до МВС, Киви та експертів. Провели би справжнє розслідування, а не просто процитували фрагмент заяви депутата. І згадали би, що ця інформація не актуальна вже два роки.

До речі, це, мабуть, найменше порушення сюжету, але, тим не менше, діагноз — це персональна інформація й публікувати в новинах її можна лише, якщо суспільна користь переважає шкоду. Яка користь від цього сюжету, якщо не враховувати користі для власників «Інтера»?

Детальніше про те, як на «Інтері» закликали розстріляти Яценюка, а на «Україні» — розповідали про вбивства Саакашвілі, читайте в публікації «Канал "Україна" слідами Саакашвілі. Моніторинг теленовин за 7–12 серпня 2017 року».

Зберегти

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6467
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду