Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 січня 2025 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень В'ячеслав Потапенко заявив, що північнокорейські солдати мають сильну ідеологічну підготовку, є високомотивованими та не бояться йти в наступ, позаяк сприймають себе на тлі державної політики КНДР та притаманної Сходу культури як «мурахи у мурашнику», тобто як частини великого спільного організму.
Політичний коментатор Дмитро Левусь звернув увагу на відкритий лист словацьких психологів та психіатрів, які закликали прем'єра Роберта Фіцо переглянути свою поведінку: йдеться не так про його психічне здоров'я, як про елементарну добропорядність. 11 років тому Фіцо йшов з посади прем'єра на тлі корупційного скандалу, звинувачень у вбивстві журналіста та продажі словацьких активів Росії. Але електоральна пам'ять виявилася нетривалою. Тепер Фіцо зробив все, щоб зіпсувати відносини з Україною.
Редактор української служби Atlantic Council Пітер Дікінсон прокоментував деякі пункти 100-літньої угоди між Україною та Великою Британією: документ не зобов'язує до створення військових баз на території України, але в разі домовленості це стане можливим, залишаються «відчинені двері». Підписанням цієї угоди Британія створює приклад для інших союзників та демонструє впевненість у довгостроковій перспективі відносин з Україною.
Воєнний аналітик Іван Ступак попередив про ризикованість заяв президента Володимира Зеленського, що Кім Чен Ин може забрати північнокорейських полонених, якщо посприяє звільненню українських військових: це надає північнокорейському диктатору якоїсь суб'єктності, ніби він є не вигнанцем у світі, а кимось, з ким можливі зустрічі, рукостискання та домовленості.
У блоці «1+1» радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що Дональд Трамп демонструє: лідер має брати на себе відповідальність та не відмовлятися від ухвалення рішень заради колективного діалогу. Європа в цьому плані «відчутно відстає», хоча зміщення на користь правих сил у виборчих процесах відбувається саме тому, що ультраправі обіцяють швидкі рішення. Трамп одразу показав, що він знає, як трансформувати систему управління, він готовий ризикувати. Його зовнішня політика, як і внутрішня, найімовірніше, буде в межах прагматичного підходу. А цей підхід передбачає сильну Європу, здатну себе захистити, і сильну Україну з боєздатною армією, вважає Подоляк.
Кандидат політичних наук Станіслав Желіховський відзначив «еволюцію Трампа за останні тижні», яка полягає в усвідомленні курсу Росії на самознищення і готовності використовувати тиск і силу для того, щоб посадити Путіна за стіл переговорів.
Економіст Іван Ус розповів, що в Росії починають ставити запитання, чи є Китай сусідом і партнером, адже китайці допомагають Кремлю рівно настільки, наскільки їм це видається вигідним.