Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року

14 Січня 2025
318
14 Січня 2025
09:05

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року

318
Вибухи в Росії, пропозиції щодо миротворців в Україні, санкції США щодо російської нафтової галузі.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «1+1»  

У блоці каналу «FreeДом» засновник благодійного фонду «Закриємо небо України» Ігор Романенко, коментуючи чергову атаку безпілотників на об’єкти на території Росії, зазначив, що українські удари по цілях в російських регіонах стають дедалі ефективнішими, завдаючи російській економіці істотної шкоди. «За законами філософії, кількість безпілотників з нашого боку переростає в якість», — констатував Романенко, додавши, що Україна просувається в розробках засобів ураження російських об’єктів.

Політичний коментатор Дмитро Левусь наголосив, що історія з миротворцями в Україні — це історія на перспективу, яка матиме сенс, коли закінчаться воєнні дії. І це, як сказав президент Зеленський, лише частина гарантій безпеки для України. Левусь також припустив, що питання щодо миротворців в Україні обговорюватиметься під час візиту до Києва прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.

Російський сходознавець Руслан Сулейманов висловив думку, що військове співробітництво Росії з сирійським диктатором Асадом ускладнює її спроби порозумітися з новою сирійською владою, яка прагне розвивати відносини з Туреччиною та країнами Заходу. Буквально за добу до повалення Асада російське Міноборони звітувало про регулярні удари по сирійських повстанцях, які, по суті, зараз є владою в цій країні, нагадав гість, поставивши під сумнів можливість довгострокових зв’язків нинішньої влади Сирії з Москвою. 

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк назвав санкції США щодо нафтової галузі Росії одними з фундаментальних. За прогнозом Подоляка, в цій галузі відбудуться «тектонічні зміни», Росія звідти видавлюватиметься й різко втрачатиме прибутки. На це знадобиться певний час, але вже й в Росії чудово розуміють, що справа йде до ізоляції і розриву стратегічних відносин.

У блоці «1+1» воєнно-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що завдяки новому успішному контрнаступу у Курській області українські війська виконали низку важливих завдань. На думку Снєгирьова, американці розуміють, що присутність Сил оборони України в Курській області фактично зриває російський план закінчити війну шляхом територіальних поступок з боку України. «Ми поламали парадигму проведення «СВО», перенісши війну на територію Росії», — сказав гість, назвавши це «особистою поразкою» Путіна, як інформаційно-політичною, так і воєнною.

Політологиня-американістка Олександра Філіпенко висловила думку, що конкретних планів перемовин з Путіним у Дональда Трампа немає, адже всі кажуть, що Трамп не любить чітко прописувати, як мають проходити перемовини, тобто готувати плани А, В, С і тому подібне. Зараз робиться багато гучних заяв, однак люди, які займаються реальною політикою, лишаються в цьому «токшоу» за кадром, відзначила гостя. Зокрема майбутній держсекретар США Марко Рубіо, який, судячи з усього, істотно впливає на зовнішньополітичну політику Трампа, однак робить це практично непублічно. 

Екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж заявив зокрема, що Північна Корея, вступивши у війну з Україною на боці Росії, а це вже стало юридично незаперечним фактом, порушила зобов’язання, взяті після закінчення війни на Корейському півострові. Тоді Пхеньян зобов’язався не брати участі у воєнних діях не на своїх територіях, тим більше на боці однієї з країн, що воюють. До цього факту слід привертати увагу на всіх рівнях, вважає Маломуж.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
318
Теги:
Читайте також
06.01.2025 12:41
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
153
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду