Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 січня 2025 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» засновник благодійного фонду «Закриємо небо України» Ігор Романенко, коментуючи чергову атаку безпілотників на об’єкти на території Росії, зазначив, що українські удари по цілях в російських регіонах стають дедалі ефективнішими, завдаючи російській економіці істотної шкоди. «За законами філософії, кількість безпілотників з нашого боку переростає в якість», — констатував Романенко, додавши, що Україна просувається в розробках засобів ураження російських об’єктів.
Політичний коментатор Дмитро Левусь наголосив, що історія з миротворцями в Україні — це історія на перспективу, яка матиме сенс, коли закінчаться воєнні дії. І це, як сказав президент Зеленський, лише частина гарантій безпеки для України. Левусь також припустив, що питання щодо миротворців в Україні обговорюватиметься під час візиту до Києва прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
Російський сходознавець Руслан Сулейманов висловив думку, що військове співробітництво Росії з сирійським диктатором Асадом ускладнює її спроби порозумітися з новою сирійською владою, яка прагне розвивати відносини з Туреччиною та країнами Заходу. Буквально за добу до повалення Асада російське Міноборони звітувало про регулярні удари по сирійських повстанцях, які, по суті, зараз є владою в цій країні, нагадав гість, поставивши під сумнів можливість довгострокових зв’язків нинішньої влади Сирії з Москвою.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк назвав санкції США щодо нафтової галузі Росії одними з фундаментальних. За прогнозом Подоляка, в цій галузі відбудуться «тектонічні зміни», Росія звідти видавлюватиметься й різко втрачатиме прибутки. На це знадобиться певний час, але вже й в Росії чудово розуміють, що справа йде до ізоляції і розриву стратегічних відносин.
У блоці «1+1» воєнно-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що завдяки новому успішному контрнаступу у Курській області українські війська виконали низку важливих завдань. На думку Снєгирьова, американці розуміють, що присутність Сил оборони України в Курській області фактично зриває російський план закінчити війну шляхом територіальних поступок з боку України. «Ми поламали парадигму проведення «СВО», перенісши війну на територію Росії», — сказав гість, назвавши це «особистою поразкою» Путіна, як інформаційно-політичною, так і воєнною.
Політологиня-американістка Олександра Філіпенко висловила думку, що конкретних планів перемовин з Путіним у Дональда Трампа немає, адже всі кажуть, що Трамп не любить чітко прописувати, як мають проходити перемовини, тобто готувати плани А, В, С і тому подібне. Зараз робиться багато гучних заяв, однак люди, які займаються реальною політикою, лишаються в цьому «токшоу» за кадром, відзначила гостя. Зокрема майбутній держсекретар США Марко Рубіо, який, судячи з усього, істотно впливає на зовнішньополітичну політику Трампа, однак робить це практично непублічно.
Екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж заявив зокрема, що Північна Корея, вступивши у війну з Україною на боці Росії, а це вже стало юридично незаперечним фактом, порушила зобов’язання, взяті після закінчення війни на Корейському півострові. Тоді Пхеньян зобов’язався не брати участі у воєнних діях не на своїх територіях, тим більше на боці однієї з країн, що воюють. До цього факту слід привертати увагу на всіх рівнях, вважає Маломуж.