Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 10 січня 2025 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом»
У блоці каналу «Інтер» колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж відзначив, що удари по стратегічних об’єктах ворога ефективно запобігають ворожим повітряним атакам на Україну. Це удари по військових об’єктах, об’єктах забезпечення та об’єктах ВПК, а також безпосередньо по бригадам. Зокрема напередодні вночі Сили оборони вдарили по об’єктах, відпрацьованих розвідкою як важливі для знищення, в п’яти областях Росії. Крім цього, такі удари заважають ворогу спрямовувати резерви на Покровський і Курахівський напрямки, наголосив Маломуж.
За словами професора Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніки Читадзе, для значної частини громадян Грузії Саломе Зурабішвілі залишатиметься легітимною президенткою до виборів нового президента. Зурабішвілі буде присутня на інавгурації Трампа, тоді як нову «владу» туди не кличуть. У США Саломе Зурабішвілі планує також зустрітися з лідерами інших держав, представниками міжнародної демократичної спільноти. Вона представила свій новий офіс у Тбілісі і заявила, що в ньому продовжить виконувати функції президента, додав Читадзе.
Російський політолог Олександр Морозов спрогнозував, що у 2025 році в населення Росії будуть дуже великі фінансові труднощі. Путін на цьому тлі виступає з «казенним оптимізмом», однак ніхто й не чекає, що він коли-небудь визнає наявність реальних проблем.
На думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, наслідки екологічної катастрофи, спричиненої аварією двох російських танкерів із мазутом у Чорному морі, даватимуться взнаки впродовж багатьох років. Великої шкоди завдано прибережним російським територіям, однак значна частина мазуту попрямувала і в бік берегів окупованого українського Криму. За даними експертів, екологічній системі Чорного моря завдано збитків на щонайменше 14 млрд доларів. Через плями мазуту, які прямують у бік Одеси, вже б’ють на сполох у Румунії і Болгарії. За словами Чубарова, потрібно говорити про проблеми безпеки держав, що мають вихід до Чорного моря, включно з безпекою судноплавства.
У блоці каналу «FreeДом» експерт з питань національної безпеки Іван Варченко повідомив, що Україна з високою точністю вразила у Ростовській і Ленінградській областях два підприємства військово-промислового комплексу Росії, замасковані під звичайні заводи,. Насправді на них виробляли дрони і компоненти до зброї. За словами Варченка, маскування військових підприємств під цивільні — практика, яку Росія перейняла у Радянського Союзу. Відшукувати такі підприємства українській розвідці допомагають і громадяни Росії, які хочуть закінчення цієї війни, зазначив гість.
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик припустив, що невдовзі почнеться об’єктивний процес зближення Вірменії і Євросоюзу. Вірменія може опинитися в черзі на членство в ЄС, хоча наразі це віддалена перспектива, вважає Кулик. У політсили прем’єра Нікола Пашиняна є більшість в парламенті, тож закон про зближення з ЄС має шанси на ухвалення. Водночас Росія має важелі тиску на Вірменію, яка хоче вийти з Митного союзу і вступити до ЄС.
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук нагадав, що Курська операція п’ять місяців тому почалася задля того, щоб російська армія не зайшла на території Сумської та Чернігівської областей і не загрожувала Харківщині з півночі. Сьогодні російська військова авіація стирає на порох власні населені пункти, а ці бомби могли б падати на голови наших громадян у нашому прикордонні. Братчук також додав, що сьогодні, як і понад п’ять місяців тому, дії українських Сил оборони в Курській області відбуваються в повній інформаційній тиші.