Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 грудня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 грудня 2024 року

31 Грудня 2024
391
31 Грудня 2024
08:10

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 грудня 2024 року

391
Воєнні підсумки 2024 року, мілітаризація дітей на окупованих територіях, «інавгурація президента» у Грузії, ймовірність «спеціальної невійськової операції» проти Молдови.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 грудня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 29 грудня 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом» 

Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук наголосив, що у 2024 році ворог не досяг жодної стратегічної мети, усі путінські дедлайни зірвано, усі оголошення ворога про наступ на Херсонщині завершуються нічим, обвалу фронту не українці допустили, а наша оборонна операція продовжує виконувати свої завдання.

Грузинський опозиціонер Георгій Вашадзе озвучив вимоги протестів, які тривають у Тбілісі вже 29-й день поспіль: призначити нові вибори та звільнити близько 40 політичних в'язнів.

Політичний коментатор Ігор Чаленко висловив переконання, що прем'єр Словаччини Роберт Фіцо має особистий інтерес у продовженні поставок саме російського газу. Свідченням цього є те, що після його повернення з Москви обсяг отриманого країною блакитного палива з Росії одразу збільшився на 50%. Його погрози Україні є «продовженням колективного путінізму як способу мислення», зазначив Чаленко.

Політичний коментатор Ігор Рейтерович констатував, що Кремль цьогоріч не зміг залучити нових партнерів, натомість почав втрачати старих, як-от Сирію. Його геополітична мета так і не була досягнута, адже так і не вдалося виставити Україну якоюсь недодержавою. Світовий порядок денний не змінився, натомість ядерні погрози б'ють по путінському авторитету, а відносини Росії з Китаєм починають дещо напружуватися.

Експерт з питань національної безпеки Іван Варченко назвав північнокорейських солдатів «найдешевшим на світі гарматним м'ясом» і пояснив взаємну вигоду двох диктаторів від залучення військ КНДР до війни Росії проти України: Путін демонструє відсутність світової ізоляції, а Кім Чен Ин вважає, що його солдати отримають досвід сучасної технологічної війни.

Директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський розповів, що на окупованих територіях у школах розмістили «казачі корпуси», змушуючи дітей з першого класу ходити у формі та займатися стрільбою. Тобто індоктринацію та військову освіту вже впровадили у шкільну програму, а в позакласний час дітей змушують відвідувати «юнармію».

Колишній грузинський урядовець Дмитро Шашкін повідомив, що узурпатори влади в Грузії з «Грузинської мрії» погрожують всім — і простим громадянам, і чиновникам, які в знак протесту йдуть з посад і розповідають про їхні злочини. Саломе Зурабішвілі припустилася помилки, коли відмовилася помилувати Міхеїла Саакашвілі, але виявилося, що вона сама мала великі політичні амбіції, тож в її плани Саакашвілі просто не вписувався, зауважив Шашкін.

Колишній президент Грузії Георгій Маргвелашвілі теж прокоментував «інавгурацію» нового глави грузинської держави. За його словами, нічого не відбулося, крім «шабашу у бункері», з точки зору міжнародних відносин цей «ритуал» нічого не змінює, Зурабішвілі залишається чинною легітимною президенткою.

Експерт з кліматичної та енергетичної політики Олег Савицький спрогнозував, що регіон Чорного моря довкола танкерів, що зазнали катастрофи, на багато років став непридатним для риболовного промислу і фактично мертвим. Навіть якщо мазут осяде на дно, періодично виникатимуть нові хвилі забруднення.

Молдовський політичний аналітик Віктор Чобану спрогнозував, як Кремль скористається з припинення транзиту газу територією України до Молдови. На його думку, це буде «спеціальна невійськова операція» з підготовки до осінніх парламентських виборів за «грузинським сценарієм»: Придністров'я не постачатиме Молдові електроенергію, перейшовши повністю на внутрішнє споживання, Кишинів втратить 70-80% від того рівня забезпечення світлом, який має зараз, через що змушений буде компенсовувати нестачу імпортом. А це своєю чергою призведе до зростання цін і невдоволення громадян.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
391
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду