Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 грудня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 грудня 2024 року

27 Грудня 2024
145
27 Грудня 2024
13:56

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 грудня 2024 року

145
Бої на Покровському напрямку, політична криза в Грузії, мирні наміри Трампа, новий-старий «Орєшнік».
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 грудня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 грудня 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом» 

У блоці каналу «Інтер» офіцер ЗСУ Сергій Цехоцький висловив думку, що для ворога ситуація під Покровськом може бути набагато гіршою, ніж у Бахмуті та Авдіївці. Втрати росіян на цьому напрямку є, певне, найбільшими, яких вони зазнали при захопленні міст за всю війну — тисячі й тисячі загиблих і поранених. Зокрема впродовж попередньої доби окупанти здійснили на Покровському напрямку 54 штурми, і кожен — це втрати в живій силі та техніці, зазначив Цехоцький.

Професор Чорноморського міжнародного університету Ніка Читадзе спрогнозував, що піку політична напруга в Грузії досягне 29 грудня, коли президент Кавелашвілі, призначений партією «Грузинська мрія»,  має скласти присягу. Можливо, він це робитиме в іншому приміщенні, не в парламенті, припустив гість. За словами Читадзе, Саломе Зурабішвілі, попри те, що, за Конституцією, її повноваження закінчуються, лишається законною президенткою і не планує поступатися посадою нелегітимному обранцю «Грузинської мрії». Його не визнає і міжнародна спільнота, переконаний Читадзе.  

На думку політичного коментатора Ігоря Чаленка, обраний президентом США Дональд Трамп проти участі Сполучених Штатів у перемовинах, до яких він прагне схилити Україну і Росію. Водночас Києву роль США бачиться безпосереднішою й активнішою. Як би там не було, «Трамп зараз набирає темп, це очевидно», зауважив Чаленко. 

У блоці каналу «FreeДом» начальниця загону цивільно-військового співробітництва у підрозділі безпілотних систем спеціального призначення Нацгвардії України «Тайфун» Лілія «Троя» розповіла, що українські захисники активно використовують дрони на оптоволокні, стійкі до засобів РЕБ, проте ворог теж розробляє безпілотники цього виду. За словами гості, у технологіях українці на 100% обганяють західних партнерів, з якими зараз діляться своїми розробками. 

Президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків Геннадій Хазан запевнив, що так званий «Орешник» не є новим видом озброєння: в основі того, чим Путін лякає Україну та світ, — старі розробки українського КБ у місті Дніпро. Якби Росія справді розробляла нову зброю під такою назвою, про це давно знали б. Хазан також підкреслив, що ця ракета призначена винятково для ядерного заряду, а для удару по Дніпру 21 листопада використали «болванку», якою з величезною швидкістю пробили дах у котельні. «З урахуванням вартості готової ракети в близько 100 млн доларів, Росія витратила 20 млн, щоб пробити дах котельні у Дніпрі», — резюмував Геннадій Хазан.

Начальник штабу РДК Олександр «Фортуна» повідомив, що за рік, який минає, корпус збільшився практично в чотири рази. «У нас з’явилися нові хлопці та рекрути, які приїхали до нас із Росії, із третіх країн. У нас з’явилися нові хлопці, які потрапили з полону. У нас з’явилися хлопці, що прийшли не з полону, а за програмою «Хочу жити», які цілеспрямовано переходили на українську сторону», — розповів начальник штабу РДК. За його словами, корпус поповнився також учорашніми окупантами, які здалися в полон у Курській області. Наразі ці люди вже пройшли курс молодого бійця, частина з них перебуває на бойових завданнях, частина готується до участі у боях.

Експерт із міжнародної безпеки фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко, коментуючи спроби Росії домовитися із новою владою Сирії щодо присутності в країні свого військового контингенту, припустив, що Кремль намагатиметься використати певні важелі впливу на внутрішню ситуацію в Сирії. Зокрема питання забезпечення цивільного населення продовольством. Пропозиція президента Зеленського постачати до Сирії зерно, олію, іншу сільськогосподарську продукцію дозволить нам «бути на крок попереду дестабілізаційної політики путінської диктатури», вважає Жовтенко. Принаймні — не дати Путіну скористатися гуманітарною кризою, яка можлива в Сирії, щоб вивернути цю ситуацію на свою користь.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
145
Теги:
Читайте також
24.12.2024 09:52
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
381
23.12.2024 22:55
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
679
22.12.2024 18:26
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
311
20.12.2024 21:17
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
377
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду