Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 грудня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 грудня 2024 року

18 Грудня 2024
204
18 Грудня 2024
15:24

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 грудня 2024 року

204
Північнокорейці на Курщині, протести в Грузії, повалення режиму Асада в Сирії, Орбан-«миротворець», 15-й пакет антиросійських санкції ЄС.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 грудня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 грудня 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом» 

У ранково-денному блоці каналу «FreeДом» екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж відзначив, що північнокорейські військові не лише пройшли бойове злагодження, але вже беруть участь у штурмах. ЗСУ завдають по корейцям ударів, серед нових ворогів уже є поранені і загиблі. Тобто Північна Корея бере реальну участь у бойових діях проти України — як юридично, так і фактично. На думку Маломужа, участь північнокорейців у боях на Курщині пояснюється тим, що Путін, з одного боку, вимагає витіснити українські підрозділи з цієї території до Нового року, а з іншого — не може дозволити собі перекинути туди російські війська з найбільш гарячих напрямків.

Політичний коментатор Дмитро Левусь висловив думку, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову поводиться як агент впливу Москви, прагнучи посилити власну значущість. Намагаючись створити імідж миротворця, Орбан фактично виконує вказівки Кремля, продовжує дискредитувати Україну і руйнувати зусилля зі встановлення миру.

Професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе повідомив, що протести проти фальсифікації результатів парламентських виборів і незаконних виборів президента вже охопили понад тридцять міст Грузії. За словами гостя, в країні є ознаки двовладдя. «Грузинська мрія», яка, за висловом Читадзе, насправді є «Російським кошмаром», за фактом контролює виконавчу, законодавчу і судову гілки в країні, водночас єдиним легітимним органом влади лишається адміністрація президентки Грузії Саломе Зурабішвілі. До «виборів» президента в опозиції не існувало плану «Б», визнав Ніка Читадзе, однак зараз опозиційні сили консолідуються.

Директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун зазначив, що Сирія є ключовою країною на Близькому Сході, де переплітаються інтереси багатьох гравців — Туреччини, Ізраїлю, Ірану та інших. Росіянам Сирія забезпечувала зокрема присутність у Середземному морі, а отже — у глобальному світі. Однак головне, що через Сирію тепер можна буде перекинути до Європи близькосхідні нафту і газ, чого раніше не дозволяв режим Асада. 

Заступник командира окремого загону безпілотних систем спеціального призначення «Тайфун» НГУ Павло Гвозденко розповів, що таке дрон-ракета, зокрема нова українська розробка «Пекло». «Це такий собі гібрид, який дозволяє, з одного боку, здешевити вартість цього продукту, а з іншого — домогтися ефективності на рівні із застосуванням ракети», — пояснив Гвозденко, назвавши цей напрямок розвитку української оборонної галузі «дуже правильним».

На думку експерта Української асоціації китаєзнавців Дмитра Єфремова, шансів, що очільник Китаю Сі Цзиньпін скористається запрошенням і поїде на інавгурацію Дональда Трампа, не було: це означало б, що Китай вважає США вищими у міжнародній ієрархії, китайці могли б побачити у цьому слабкість свого лідера, адже Китай дуже чутливий до моментів престижу, протоколу тощо. «Думаю, Трамп на це і розраховував і хотів зіграти в цю гру», — зауважив Єфремов. 

У вечірньому блоці каналу «FreeДом» голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко підкреслив, що п’ятнадцятий пакет антиросійських санкцій Євросоюзу спрямований передусім на боротьбу з російським «тіньовим» флотом, завдяки якому Москва обходить раніше встановлені обмеження. Нові санкції стосуватимуться і компаній з Китаю, який продовжує допомагати Росії, тим самим віддаляючи завершення щонайменше гарячої фази війни, додав гість.

Президент громадської організації «Українська асоціація зовнішньої політики» Володимир Хандогій зауважив, що ще в 2014 році обговорювали введення на територію України миротворчих місій під егідою ООН. Зараз, позаяк Організація Об’єднаних Націй не здатна відігравати ключову роль у війні Росії проти України, пропонується створити спеціальну коаліцію держав. Хандогій назвав такий розвиток подій позитивним, проте ключовим питанням, за його словами, є припинення вогню, досягнення угод про перемир’я. «Думаю, що миротворці можуть з’явитися на території України тільки після досягнення політичного врегулювання», — наголосив Хандогій.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
204
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду