Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 14 грудня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» засновник благодійного фонду «Закриємо небо України» Ігор Романенко відзначив, що відбиття чергової масованої атаки показало: Україна має «широкий інструментарій» для захисту, включно зі засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Водночас очевидно, що Україні не вистачає засобів протиповітряної та протиракетної оборони, особливо тих, які можуть знищувати саме балістичні ракети. Нинішнє озброєння F-16, які брали участь у відбитті атаки, за словами Романенка, не дозволяє розкрити весь потенціал цих літаків. «Хотілося б більше можливостей завдавати ударів по наземних цілях противника, позаяк ситуація на фронтах складна, на окремих напрямках — важка і навіть критична», — сказав Ігор Романенко.
Грузинський опозиційний політик Георгій Вашадзе з-під стін парламенту Грузії розповів, що в парламенті наразі відбуваються «абсолютно нелегітимні антиконституційні» «вибори» президента, єдиним кандидатом на яких є колишній футболіст Міхеіл Кавелашвілі — людина неосвічена, агресивна у своїй риториці, яка дозволяє собі матюкатися в прямому етері тощо. Через ці «вибори» біля будівлі парламенту в Тбілісі відбуваються акції протесту, результат цих «виборів» не визнають ані здорові сили в Грузії, ані за межами країни.
Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов висловив думку, що російські війська, швидше за все, у Сирії не залишаться. Росіяни багато років підтримували режим Асада, бомбардували мирні сирійські міста. Сам Асад ховається у Москві, отримав там притулок. Вести на цьому тлі переговори з колишньою сирійською опозицією росіянам буде важко, вважає Данилов, водночас він припустив, що ведуться переговори про те, щоб хоча б максимально відтермінувати виведення російських військових з морської бази у Тартусі та авіаційної — у Латакії.
Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов відзначив, що на Покровському напрямку, де російська армія переважає в живій силі, наші захисники не тільки активно обороняються, але й проводять контрнаступальні дії, успішність яких визнають самі окупанти. Такі дії Сил оборони України значно знижують ефективність противника, наголосив Снєгирьов.
За словами радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, головні висновки з повалення режиму Асада в Сирії та його втечі до Москви полягають у тому, що, по-перше, диктаторів не потрібно боятися, а, по-друге, всі диктатури рано чи пізно руйнуються. На жаль, світ не зробив такі висновки щодо Путіна до його вторгнення в Україну — була грузинська війна, були чеченські війни, коли Росія так само масово вбивала цивільне населення і руйнувала інфраструктуру. Проте і Путіна спіткає доля всіх диктаторів, переконаний Подоляк.
У блоці «1+1» член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії Станіслав Желіховський висловив сподівання, що підтримка України з боку США зберігатиметься й після інавгурації Дональда Трампа — можливо, з певними корективами. «Думаю, адміністрація Байдена це чітко розуміє, і Україна отримає військову допомогу вчасно», — заявив Желіховський. Після 20 січня будуть дещо інші реалії, але співпраця між Києвом і Вашингтоном триватиме, резюмував гість.
Ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж прокоментував дії департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ — аналогу радянської спецслужби СМЕРШ. Так звані «мисливці за шпигунами» становлять небезпеку для всіх іноземців, які живуть в Росії або бували там раніше. Проти іноземців здійснюють провокації — здебільшого їх намагаються звинуватити в інтересі до якоїсь секретної інформації. Завдання цього підрозділу — створення умов, щоб будь-кого звинуватити в будь-якій шпигунській діяльності, пояснив Маломуж.
Російська політична аналітикиня Ольга Курносова прокоментувала випадок, коли на церемонії нагородження Путін назвав композиторку Олександру Пахмутову Олександром Миколайовичем Патрушевим, а пізніше — Пахмутою. На сайті Кремля все підчистили, зауважила Курносова, однак курйоз розійшовся мережею.