Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 13 грудня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом»
У блоці каналу «Інтер» речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук підтвердив, що ворог накопичив певну кількість ракет «Калібр», які застосовує під час масованих атак. Водночас Братчук нагадав, що українська ППО успішно збиває «Калібри».
Військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїля в резерві Марк Бабот зазначив, що в Ізраїлі дивляться на перші дії нової влади Сирії, зокрема звільнення ув’язнених, «з надіями, але також з відкритими очима та рушницею в руках». За словами гостя, «Хайят Тахрір аш-Шам» — «не вівці, це бойовики». Так, зараз вони кажуть те, що хоче чути Захід, який не хоче бачити при владі в Сирії талібів у капцях і в халатах. Після революції завжди створюються коаліційні уряди, але потім часто трапляється, що «одна група пожирає іншу і захоплює владу», застеріг Бабот.
Російська політична аналітикиня Ольга Курносова пояснила, навіщо Держдума вносить до Кримінального кодексу розширення поняття державної зради та деяких інших злочинів: державну зраду може вчинити не тільки громадянин Росії. Це робиться, щоб зокрема брати в заручники іноземців, які мали необережність перетнути російський кордон. «Прапор Росії на кордоні — ознака небезпеки», — наголосила Курносова.
Доктор політичних наук Вахтанг Маісая підкреслив, що грузинська опозиція не визнає обраного партією «Грузинська мрія» чемпіона Росії з футболу президентом Грузії. Гість назвав подібні «вибори» загрозою вже безпосередньої окупації Грузії на політичному рівні, прямим закликом з боку прорашистських сил до протистояння і навіть громадянської війни. Ситуація в країні дуже складна, на вулиці вийшли вже не тільки студенти, але й держчиновники, навіть деякі колишні прибічники «Грузинської мрії». Вахтанг Маісая також спрогнозував загострення напруження впродовж найближчого тижня.
Експерт аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь навів реакцію президента Володимира Зеленського на чергову масовану атаку Росії по Україні: якщо світ не реагує на терор, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати. Для ефективної протидії атакам Києву необхідні нові системи ППО та допомога партнерів у збитті російських ракет і БпЛА. Також важливим є посилення санкцій проти країни-агресора, зазначив Левусь.
У блоці каналу «FreeДом» експерт Центру економічного відновлення Володимир Бужан нагадав, що Європейський Союз до 2050 року планує повністю відмовитися від викопних джерел енергії, вуглеводнів і, зокрема, від газу, причому незалежно від країни походження. У Євросоюзі хочуть замінити газ альтернативними джерелами енергії, насамперед такими, що відновлюються. Поступова відмова від російських енергоносіїв можлива, зауважив Бужан, хоча є й певні технічні та інфраструктурні труднощі.
Політичний коментатор Ігор Рейтерович наголосив, що ключовою гарантією безпеки для України залишається членство в НАТО, водночас союзники розглядають й інші варіанти, зокрема розміщення на території України, на лінії розмежування, миротворців із країн-членів НАТО. Тобто європейських країн, розташованих неподалік від театру бойових дій, які можуть мати спільний кордон із Росією і прекрасно усвідомлюють загрозу, що надходить від країни-агресорки зараз та надходитиме в майбутньому.