Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 грудня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 грудня 2024 року

13 Грудня 2024
212
13 Грудня 2024
16:30

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 грудня 2024 року

212
Ситуація на східному фронті, падіння режиму Асада в Сирії, «миротворча» місія Орбана, Лукашенко і «Орєшнік».
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 грудня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 грудня 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ 

У блоці каналу «Freeдом» речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук зазначив, що інтенсивність боїв на Покровсько-Курахівському, Лиманському, Времівському напрямках не знижується, ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається надзвичайно складною. У Кураховому бої тривають у промисловій зоні міста. На залишках деяких будівель росіяни вивішують «триколорні ганчірки», таким чином підтримуючи своє просування «інформаційно», повідомив Братчук.

Директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун назвав повалення режиму Асада в Сирії ударом по іміджу Росії, адже у світі побачили, як насправді Кремль ставиться до своїх сателітів. Однак ті 7,5-10 тисяч людей, яких Росія використовувала в Сирії, тепер використовуватимуть або в Росії, або в Україні. Тобто ті льотчики, які буквально ще кілька днів тому бомбардували Сирію, можуть активно використовуватися на лінії фронту з Україною, і це серйозно, вважає Ягун. 

Військовий аналітик Іван Ступак відзначив, що росіяни постійно перетасовують свої літаки, щоб заховати їх від українських дронів або далекобійних ракет, «які у нас є, а наступного року буде ще більше». Останнім часом ворог, за спостереженнями гостя, менше використовує авіацію, проте в будь-якому разі її у Росії багато, і виробляється нова.

За словами експерта із питань безпеки, колишнього офіцера Міжнародного департаменту поліції Ізраїлю Сергія Мигдаля, російські сили в Сирії вже давно не грали такої ролі, яку грали раніше, до початку війни проти України. Ударна авіація дуже допомогла режиму Асада вистояти після 2015 року, важливу роль відігравали й бійці «Вагнера». Однак після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році найкращі російські підрозділи із Сирії рушили воювати проти України. А в Сирії залишилося російське угруповання, здатне захищати лише себе, стверджує Мигдаль.

У блоці ICTV/СТБ авіаційний експерт Костянтин Криволап припустив, що скорочення Китаєм постачання безпілотників і їхнім компонентів зокрема європейським компаніям на Україні суттєво не позначиться. «Насправді всі сторони продовжать займатися своїми справами, хіба що збільшиться кількість посередників, тобто збільшиться ціна», — спрогнозував Криволап. На запитання ведучих, як американські чипи опиняються в російських дронах, гість відповів, що в умовах вільного ринку, якщо чіп має сертифікат виробника і не має сертифікату кінцевого користувача, він може опинитися де завгодно. 

Медійник російського проєкту «Можемо пояснити» Ілля Давлятчин розповідав, як кремлівські пропагандисти, висвітлюючи події в Сирії, перевзувались у прямому етері, зокрема Дмітрій Кисельов спочатку говорив, що владу в Сирії захопили бойовики-терористи, а вже за кілька годин, отримавши, вочевидь, відповідну методичку — що озброєна опозиція. Ілля Давлятчин також відзначив, що кількість президентів-утікачів, яким надав притулок Путін, збільшилася: до Віктора Януковича додався Башар Асад.  

Керівник програм безпеки Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук зізнався, що не знає відповіді на запитання, навіщо Лукашенку путінський «Орєшнік». Зрозуміло, що Лукашенко, погрожуючи сусідам російською ядерною зброєю, блефує, але ж блефувати теж слід обережно, зауважив Лакійчук. 

Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк, коментуючи «миротворчу» місію угорського прем’єра Віктора Орбана, висловив переконання, що на тлі подій зокрема в Сирії Росія не відмовить собі в задоволенні продовжувати вбивати мирне населення України. Конструктивний діалог з Путіним неможливий, тож все, що робить Орбан, він робить винятково для підвищення власної інформаційної значущості. Як Україна на це реагуватиме? Ніяк, резюмував Подоляк.    

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
212
Теги:
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду