Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 листопада 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 листопада 2024 року

23 Листопада 2024
71
23 Листопада 2024
14:00

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 листопада 2024 року

71
Удар міжконтинентальною балістикою по Дніпру, стан російської економіки, істерика Путіна.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 листопада 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом» 

У блоці каналу «Інтер» російський політолог Олександр Морозов зауважив, що в Європі політичні сили, які закликають до компромісу з Путіним, обов’язково згадують про ядерну загрозу. Водночас, за словами гостя, ухвалення рішення щодо завдання удару ядерною зброєю — складна процедура. «Не сумніваюсь, що шантаж триватиме, однак навряд чи найближчим часом в цьому напрямку стануться якісь події», — сказав Морозов. Коментуючи антивоєнні акції «1000 днів війни — 1000 днів страху», які пройшли в кількох містах Росії, він підтвердив, що втома від війни в Росії наростає, однак кількість «втомлених» не повинна обнадіювати — ці росіяни хочуть закінчення війни, але на умовах  неприйнятних для України.   

Політологиня-американістка Олександра Філіпенко відзначила, що новообраний президент США Дональд Трамп, відомий як людина, яка зазвичай робить різкі заяви, не виступив публічно проти надання Україні дозволу на удари західною далекобійною зброєю вглиб Росії та пропозиції щодо виділення додаткових коштів. Трамп міг би заявити, що скасує ці рішення демократів одразу ж після інавгурації, проте нічого такого не каже. Ба більше, позаяк перше повідомлення про дозвіл використання американської далекобійної зброї по території Росії було опубліковано в The New York Times після зустрічі Джо Байдена з Сі Цзіньпіном, Китай теж у курсі того, що відбувається, й, певне, якщо не погодився, то й не заперечував, припустила гостя.

У блоці каналу «Freeдом» військовий аналітик Олексій Гетьман висловив думку, що запуск росіянами міжконтинентальної балістичної ракети по Дніпру не мав військового ефекту, натомість мав на меті продемонструвати, що в них є зброя, проти якої не існує захисту, ракета, здатна долетіти й до європейських міст, і таким чином змусити партнерів України скасувати дозволи на використання західної зброї для ударів по російських військових об’єктах. 

Політичний коментатор Володимир Фесенко теж вважає, що запуск росіянами міжконтинентальної балістичної ракети по Дніпру був «демонстрацією можливостей» країнам Заходу і явною відповіддю на надання Україні дозволу бити західною зброєю вглиб Росії. За словами Фесенка, насправді відбувається повзуча ескалація, пов’язана з використанням Росією північнокорейських військових і відновленням ракетних ударів по Україні. Водночас Кремль наразі не хоче загострення, позаяк чекає приходу до влади новообраного президента США Дональда Трампа.

Економіст Олег Устенко, характеризуючи стан російської економіки, зазначив, що, попри заяви влади про її зростання, ситуація «далека від оптимальної». Санкції перекрили Росії доступ до фінансових і технологічних ринків, а обмеження в торгівлі енергоносіями стали на заваді припливу в країну конвертованої валюти. 

Авіаційний експерт Костянтин Криволап теж переконаний, що використання Росією 50-тонної ракети для удару по Дніпру з точку зору військової логіки абсолютно безглузде. Схоже, Путін в істериці, зауважив Криволап. Водночас, на його думку, США дуже тверезо ставляться до ядерного шантажу Кремля, тому що знають реальний стан російського ядерного потенціалу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
71
Теги:
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду