Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 листопада 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 листопада 2024 року

13 Листопада 2024
563
13 Листопада 2024
15:28

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 листопада 2024 року

563
Бої на Курахівському напрямку, 15-й пакет антиросійських санкцій ЄС, формування «вісі зла», «безвибори» Лукашенка.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 11 листопада 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей і тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» і «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «Інтер».

У блоці каналу «Freeдом» воєнно-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов розповів, що на Курахівському напрямку фронту, який залишається найскладнішим, у Збройних Сил України є тактичні успіхи. Зокрема в районі Шахтарського наші захисники, попри перевагу ворога в живій силі та в повітрі, не лише повернули втрачені раніше позиції, але й просунулися вглиб окупованої території на відстань до пів кілометра. Водночас на цьому напрямку перед Збройними Силами, за словами Снєгирьова, стоять серйозні виклики.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський висловив сподівання, що 15-й пакет санкцій, який готується Євросоюзом, справді ефективно обмежуватиме діяльність посередників і третіх країн, які допомагають Росії обходити санкції.

Засновник компанії-розробника дронів «Перший контакт» Валерій Боровик, коментуючи виробництво Україною власних 155-мм боєприпасів, зауважив, що в Євросоюзі оборонне виробництво налагоджується теж із труднощами. «Слід чесно сказати, що Європа не перейшла на мілітарні рейки», — сказав Боровик. За його словами, Європа в цій сфері сьогодні фактично поступається КНДР і Росії, не кажучи вже про Китай. І це серйозна проблема.

За словами експерта Центру міжнародних досліджень Одеського нацуніверситету Дениса Кузьміна, передача влади в США буде мирною — те, чого найбільше боялися, не трапилося. Трамп розраховує розв’язати всі проблеми з наскоку, проте навряд чи це можливо. «Ми бачимо посилення поставок від нинішньої адміністрації США, яка прагне надати максимум можливого», — зазначив також Кузьмін. Кинути Україну не планують, наразі йде торгівля між Трампом і Путіним, а за великим рахунком, між США і Китаєм, вважає гість. Однак, поки йде ця торгівля, українці втрачають життя.

Політичний коментатор Володимир Фесенко не виключив можливість оформлення нової «вісі зла», «пакту найагресивніших режимів» — на зразок укладеного перед Другою світовою війною «Антикомінтернівського пакту» між фашистською Німеччиною та Японією, до якого згодом приєдналася Італія та ще низка держав. Росія вже підписала з Північною Кореєю, своїм найближчим військовим союзником, договір про стратегічне партнерство. Третьою стороною цього союзу може стати Іран, з яким Росія нібито планує підписати такий же договір. Подібний союз становитиме велику загрозу не лише для України, але й для всієї міжнародної безпеки, сказав Фесенко.

У блоці каналу «Інтер» воєнний експерт Владислав Селезньов висловив думку, що Росія останнім часом активно використовує ударні безпілотники, бо накопичує ракети в очікуванні мінусових температур, щоб вдарити по нашій енергетичній інфраструктурі. Росіяни прагнуть максимально ускладнити життя цивільних українців, пояснив Селезньов.

Гість у студії Франак Вячорка, радник лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської, розповів про жахливі умови, в яких перебувають політв’язні в Білорусі: зокрема Марія Колесникова схудла до 40 кг, її близькі нічого про неї не чули 600 днів. За словами Вячорки, імена політв’язнів, яких Лукашенко випускає, не називають, випускають 30, саджають 120, тобто якимось «сигналом Заходу» це назвати важко. Уся країна перетворилася на в’язницю, розповів гість. Він також повідомив, що Світлана Тихановська та її команда закликають на «безвиборах» Лукашенка 26 січня 2025-го голосувати проти всіх.

Політичний коментатор Ігор Рейтерович, коментуючи намір канцлера Німеччини Олафа Шольца поговорити з Путіним, висловив упевненість, що Шольц не говоритиме з Путіним про Україну без України. Гість також не виключив, що ця заява Шольца — не лише його власна ініціатива, але й своєрідне послання від Євросоюзу. Шольц може стати уповноваженою особою, яка поспілкується з Путіним після довгої перерви, припустив Рейтерович. Можливо, в ЄС хочуть дізнатися, чи залишилася в Путіна дещиця адекватності та чи готовий він до переговорів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
563
Теги:
Читайте також
08.11.2024 22:46
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
409
07.11.2024 22:41
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
352
06.11.2024 22:35
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
309
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду