Про що говорили в етері марафону «FreeДом» першого листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» першого листопада 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом».
Зеєв Ханін, професор політичних наук в Ізраїлі, у блоці «Інтера» вранці розповідав глядачам марафону про війну Ірану проти Ізраїлю. Йшлося про те, що Іран може атакувати Ізраїль із території Іраку. Також він прокоментував ізраїльську атаку по іранському військово-промисловому комплексу.
Політична аналітикиня Ольга Курносова під час увімкнення сказала, що російські солдати сприймають війну лише як спосіб наживи, вони наживаються на всьому. Йдеться не лише про грабежі в Україні, а й у Курській області Росії.
У блоці «Інтера» політологиня-американістка Олександра Філіпенко висловила свою точку зору щодо того, чому Сполучені Штати Америки не хочуть, аби північнокорейська армія взаємодіяла з Росією. Вона вважає, що вони бояться, аби натомість Північна Корея не отримала військові технології.
Ольга Брусиловська, українська політична оглядачка, у блоці телеканалу «FreeДом» розмірковувала про політику прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Вона сказала, що наразі опозиція починає випереджати Орбана й він має всі шанси втратити владу. Та додала, що Орбан не зміг нічого вчинити під час головування у Раді Європи, оскільки Європейський Союз має багато стримувальних важелів.
З політичним коментатором Тарасом Загороднім обговорили співпрацю Росії та Північної Кореї. За його словами, північнокорейські військові коштуватимуть російській владі дешевше за пересічних росіян. Загородній додав, що на дії КНДР має відреагувати Південна Корея та Японія. Й це дає підґрунтя для подальшої співпраці України з цими двома країнами.
Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, цього дня говорив про угорську політику. Він сказав, що Угорщина має визнати право України на захист власних кордонів. На його думку, важливо мати можливість обговорити усі спірні питання, які наразі стоять між Україною та Угорщиною. Мова про питання національних, мовних і безпекових інтересів обох держав.
З американським політичним оглядачем Ігорем Айзербергом говорили про готовність США захистити Південну Корею власним озброєнням. Гість сказав, що між США та Південною Кореєю з 1953 року діє угода про взаємну оборону. Тому обидві країни мають допомагати одна одній у разі нападу з боку інших країн. Айзенберг додав, що у разі реального нападу на Північну Корею США відреагують відповідно до запиту корейського уряду чи власної політики.