Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 жовтня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом»
У блоці каналу «Інтер» речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук заявив про провал другого контрнаступу росіян на Курщині. Третій контрнаступ буде, однак, на думку Братчука, теж без результату.
Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов пояснив великі втрати російської армії її поспіхом і намаганням максимально атакувати. Окупанти спішать через два чинники. Перший — зовнішній — закінчення президентських виборів у США. Другий — погодний, адже незабаром окупанти не зможуть використовувати для прориву нашої оборони колісну гусеничну техніку, зазначив Снєгирьов. «Вікно можливостей» ворога — максимум до середини листопада.
За словами експерта-міжнародника Станіслава Желіховського, поки тривають активні бойові дії, Україна не зможе вступити до НАТО. Хоча саме членство в Альянсі було б для нас фактично головною гарантією безпеки, про що Україна постійно говорить на всіх можливих майданчиках. «Але отримати запрошення до блоку ми можемо, це був би вагомий політичний крок з боку Заходу», — наголосив Желіховський.
У блоці каналу «FreeДом» військовий аналітик Олексій Гетьман висловив думку, що, якщо окупантам на Куп’янському напрямку і вдасться дійти до річки Оскіл, то форсувати її вони не зможуть, позаяк на правому березі уже збудовані фортифікації Сил оборони.
Головна консультантка НІСД Аліна Гриценко припустила, що в зв’язку з присутністю військових КНДР у Росії Південна Корея може направити до України військових консультантів з питань оборони, однак рішення щодо відправлення Україні серйозної військової допомоги повинно буде пройти через парламент, більшість в якому належить опозиційній партії. Опозиціонери закидають владі, що вона намагається втягнути країну в чужу війну десь далеко в Європі. Тож не варто сподіватися на південнокорейські війська в Україні в будь-якому форматі, вважає Аліна Гриценко.
За словами економічного експерта Іллі Несходовського, передача Євросоюзом Україні 1,5 млрд доларів у вигляді відсотків від заморожених активів Росії — це дуже хороша новина, бо країна має виконувати свої бюджетні зобов’язання. Він також нагадав, що Захід довго не наважувався передати Україні навіть частину заморожених російських активів, шукаючи рішення, яке дозволило б використовувати ці кошти.