Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 жовтня 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 жовтня 2024 року

23 Жовтня 2024
781
23 Жовтня 2024
09:03

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 жовтня 2024 року

781
Ворожі удари по Запоріжжю, ситуація на Покровському напрямку, вибори і референдум у Молдові, президентські перегони в США.
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 жовтня 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 жовтня 2024 року

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «Інтер» 

У блоці каналу «FreeДом» військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов відзначив, що Покровський напрямок — це не лише Покровськ, але й сусідні Селидове та Мирноград, так звана Покровська агломерація. За словами Снєгирьова, наразі основні удари ворога зосереджені саме поблизу Селидового та Мирнограда. «На жаль, окупанти досягли на цьому напрямку певних тактичних успіхів», — констатував гість, водночас, попри повідомлення про те, що бої вже ведуться безпосередньо у міській забудові Селидового, до лінії багатоповерхівок ворог ще не дійшов. Посилився і тиск з боку ворога у районі Курахового, додав Снєгирьов.

Депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой процитував заяву чинної президентки Молдови Маї Санду щодо спроби підкупу близько 300 тисяч виборців. «Ми бачили, як Росія впродовж останніх місяців грубо і підло атакувала і Маю Санду, і ідею референдуму, і європейську перспективу, — зауважив гість. — Російська пропаганда через свою агентуру істеризувала та розколювала суспільство. Тому перед другим туром нам потрібно заспокоїтися і перейти до раціональних аргументів». 

Тему виборів і референдуму в Молдові пан Нантой коментував і в другому блоці етеру.

На думку екскомандира взводу батальйону «Айдар» Євгена Дикого, невичерпний, здавалося б, російський ресурс «гарматного м’яса» насправді близький до вичерпання. Росії потрібно або оголошувати нову хвилю примусової масової мобілізації, або шукати ресурси за межами країни. «П’ять років тому ми й уявити не могли, що воюватимемо проти Північної Кореї в Курській області», — сказав Дикий.

Речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук пояснив удари ворога КАБами по місту Запоріжжя «терористичною сутністю тактики російських військ — тактики випаленої землі», яку російська армія випробувала у Сирії, а потім перенесла на територію України. Ударами по мирних містах ворог намагається вплинути на настрої українців, «щоб вони зазнавали більше горя», наголосив Братчук.

У блоці каналу «Інтер» шефредактор новин видання «The Insider» Тимур Олевський прокоментував зокрема ліквідацію російського військового пілота Дмитра Голенкова, причетного, за даними ГУР, до масованих ракетних ударів по торговому центру в Кременчуці та багатоповерхівці у Дніпрі. На думку Олевського, в лавах «колег» Голенкова його смерть мала б посилити відчуття небезпеки, недарма кількість дезертирів у російській армії постійно зростає. Проте навряд чи російські військові усвідомлять, що потрібно припинити вбивати мирних мешканців в Україні. 

Політологиня-американістка Олександра Філіпенко констатувала, що відрив між кандидатами в президенти США наразі в межах статистичної похибки, однак так звані «жовтневі сюрпризи» все ще можливі, зокрема одним із них можуть стати дії Ілона Маска на підтримку Дональда Трампа. Досвід свідчить, що підсумки опитувань суттєво відрізняються від результатів голосування, скажімо, в 2016 році як соціологи, так і букмекери ставили на перемогу Гіларі Клінтон, нагадала гостя. Однак за кілька днів до виборів Клінтон звинуватили в тому, що вона ставила під загрозу життя американців, розслідування довело, що це не так, але вибори вона програла. Пані Олександра також висловила думку, що у випадку перемоги Камали Гарріс шанси на запрошення України до НАТО зростуть, «хоча ми розуміємо, що насправді це тривалий процес».  

Політичний коментатор Ігор Рейтерович, коментуючи участь північнокорейських військових у війні Росії проти України, зауважив, що ми не знаємо можливостей армії Північної Кореї, бо вона з 1953 року ніде не воювала. «Тобто для них це досвід». Гість також переконаний, що Росія, напевне, добре платить КНДР за це «м'ясо», до того ж, лідер КНДР Кім Чен Ин, мабуть, вважає, що подібна «допомога» союзникам підвищує його авторитет.    

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
781
Теги:
Читайте також
29.10.2024 21:47
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
50
28.10.2024 21:31
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
71
28.10.2024 08:00
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
751
22.10.2024 08:05
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
856
19.10.2024 10:50
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
617
18.10.2024 14:37
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
836
17.10.2024 10:25
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
337
16.10.2024 19:13
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
339
15.10.2024 20:48
Софія Скиба
Денис Шабанін
«Детектор медіа»
248
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду