Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 жовтня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом».
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джилял був у гостях студії «FreeДом», яку медійники організували у Страсбурзі. В ефірі проводили паралель між нинішньою владою Росії та сталінським режимом.
Про те, як на тимчасово окупованих територіях України поводяться з дітьми, говорили в ефірі із директором Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павлом Лисянським. Він наголосив, що пропагандисти працюють над формуванням та укріпленням спеціальної ідеології, щоб діти були зомбовані і брали зброю в руки з ідеологічних міркувань. Лисянський сказав, що ще у 2022 року в тимчасово окупованих населених пунктах росіяни прибирали вчителів, незгодних з окупаційним режимом.
Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков коментував втручання Росії у справи Республіки Молдова.
Комунікаційний менеджер проєкт Razom We Stand Максим Гардус коментував ситуацію з ринком газу. В ефірі повідомили, що наразі «Газпром» став найбільш збитковою компанією Росії.
Ярослав Божко, голова Центру політичних досліджень «Доктрина», коментував шлях приєднання України до НАТО. Дискусія щодо оптимальної моделі цієї інтеграції ще триває.
Політичний оглядач Ігор Попов своєю чергою вважає, що, можливо, до НАТО запросять спочатку лише вільну частину України. Так було з Німеччиною 1955 року, коли Західна Німеччина стала членом НАТО.
Політичний оглядач Тарас Жовтенко розмірковував про таку собі Вісь зла, яку намагається формувати Росія. Йшлось про Іран і КНДР. Вона має працювати проти західних партнерів України.
Військовий аналітик Олексій Гетьман розповідав, яка зброя дійсно вважається далекобійною, і які є обмеження щодо застосування західної зброї по території Росії.