Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 26 вересня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом»
У блоці каналу «Інтер» речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук охарактеризував ситуацію під Вугледаром як складну і дуже динамічну. За словами Братчука, ворог намагається через Вугледар тиснути на Покровськ, а у Сил оборони є два головних завдання — максимальне виснаження ворога і збереження життів українських бійців. «Думаю, якщо буде необхідність виходу з цих позицій, ці підрозділи командування виводитиме на заздалегідь підготовлені позиції», — зазначив Сергій Братчук.
Прессекретарка Світлани Тихановської Анна Красуліна прокоментувала визнання у Білорусі полку імені Кастуся Калиновського, який воює на боці України, терористичною організацією: «Лукашенко роздає ці звання своїм політичним опонентам. Терористами назвали і Тихановську, і мене, і всю нашу команду, потім ці «дані» передаються в Інтерпол, який змушений перевіряти, чи не справжні ми терористи».
На думку політичного коментатора Володимира Фесенка, зустріч президента України Володимира Зеленського в Нью-Йорку з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді була важлива не лише в контексті мирного процесу: «Для нас зараз відносини з країнами глобального Півдня — один із пріоритетів». У Індії свої відносини з Росією, Індія — член БРІКС і братиме участь у саміті БРІКС у жовтні, нагадав Фесенко. Водночас поліпшуються відносини Індії з Україною, є готовність сприйняти нашу позицію.
Виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко відзначив, що питання щодо притягнення до відповідальності за скоєння воєнних злочинів постійно порушується з 2014 року і загострилося з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Є два механізми — Міжнародний кримінальний суд, який розслідує злочини, визначені в Римському статуті (8 і 7 статті) – воєнні злочини і злочини проти людяності. Видано вже шість ордерів на арешт представників вищого російського командування, зокрема Путіна, Шойгу, Герасимова. Розслідування на дрібнішому рівні — прерогатива національних правоохоронних органів, таких злочинів зареєстровано майже 144 тисячі. Ефективність судочинства залежить від того, чи вдасться судити цих злочинців в Україні, в іншому випадку вони не відбуватимуть справжнє покарання, зауважив Павліченко.
У блоці каналу «FreeДом» військовий аналітик Олексій Гетьман зазначив, що Курська операція змусила ворога перекидати на Курський напрямок з різних ділянок фронту додаткові ресурси, які наші Збройні сили зможуть там утримувати відносно невеликими зусиллями. На думку Гетьмана, це і було одним із завдань Курської операції.
За словами експерта аналітичного центру «Об’єднана Україна» Ігоря Попова, китайсько-бразильський «мирний план» суттєво відрізняється від українського мирного плану і не є його альтернативою. Він не містить гарантій для України і передбачає заморожування війни, яку Росія, відновивши сили і засоби, зможе в будь-який момент розморозити. Попов також припустив, що цей план активно просуватиметься напередодні саміту БРІКС у Казані.
Політичний коментатор Олексій Буряченко запропонував почекати офіційних підсумків зустрічі президентів України і США, яка на той момент щойно відбулася, водночас заявив, що «Байден був готовий до серйозних рішень». «Ми чекаємо тих самих швидких рішень, які дозволять примусити Росію до миру в рамках української формули перемоги», — виголосив Буряченко.