Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 3 вересня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», «1+1».
Ставлення прем'єра Індії Нарендра Моді до проведення Саміту миру в Індії обговорювали з Володимиром Волею, політологом-міжнародником. Він нагадав, що позиція Індії та Китаю — це позаблоковість та так званий нейтралітет. Тож експерт не очікує швидкої відповіді на запит щодо проведення Саміту в Індії.
Спроби росіян активізувати наступ на Покровський напрямок обговорювали з офіцером 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергієм Цехоцьким. Військовий вважає, що росіяни хотіли скористатись хорошою погодою і швидко спробувати захопити Покровськ, але їм це не вдалось. Втім є й інші ділянки фронту, де сьогодні ситуація гірша, ніж на Покровському напрямку.
У блоці «Інтера» медійники повторили кілька включень, які були в ефірі 2 вересня. Про те, що це був повтор включень минулої доби, глядачів сповістили відповідним написом внизу екрану на видному місці. Авдиторія знову почула Іллю Пономарьова, Юрія Федоренка та інших.
Ситуацію у Новогродівці, Покровську та інших населених пунтках на лінії зіткнення обговорювали із Сергієм Братчуком, спікером Української добровольчої армії «Південь». Він сказав, що цей напрямок фронту посилено нашими армійцями й це дає результати. Пізніше в ефірі повторили цю розмову.
Навчання та пропаганду у школах Росії та вектор на виправдовування війни обговорювали з Ольгою Курсоновою, російською політичною аналітикинею. Вона розповідає, що в деяких російських школах в учнів відбирають мобільні телефони. Коментаторка вважає, що невдовзі можуть почати й читати листування, слідкувати за тим, що/кого читають діти. Молодих росіян готують помирати за диктатора.
У блоці «1+1» говорили про успіхи Сил оборони на Курщині. Тарас Загородний, політтехнолог, який коментував це питання, вважає, що моральний дух росіян зломлено. Водночас паніки або протестів у Росії немає, зауважив ведучий. Хоча президент Росії Владімір Путін втрачає позицію сильного лідера. Загородний підкреслив, що Україна має нарощувати удари по Росії, адже хаос в країні-агресорці нам вигідний.
Обмеження свободи слова і демократії в Росії обговорювали з Ренатом Давлетгільдєєвим, співробітником російського проєкту «Можемо пояснити». Ті провайдери, які відверто відмовились блокувати YouTube, можуть постраждати, вважає спікер. А всі імпортні сервіси та платформи Росія пробуватиме замістити тамтешніми аналогами – Вконтактє замість Facebook, Rutube замість Youtube тощо.