Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 серпня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом»
Ранок команда «FreeДома» почала з розмови з росіянкою Ольгою Курносовою. Політична аналітикиня, головна редакторка порталу «After Empare» нагадала, що у Курській області у вересні мають відбутись локальні вибори.
Заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією, коментував в етері народний депутат від партії «Слуга народу» Микита Потураєв. Він заявив, що по суті Російська православна церква (або як її часто називають УПЦ МП) є не стільки релігійною організацією, скільки частиною російської тоталітарної машини — продовженням Росії. Також він наголосив, що певні дії РПЦ по суті можна кваліфікувати як геноцид українців.
Іван Ступак, військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015), розповів, що в Росії триває пропагандистська кампанія щодо неприпустимості для російських військових здаватися в полон.
В етері ще раз показали інтерв'ю із олімпійською чемпіонкою Стеллою Захаровою.
Роботу "зернового коридору" обговорювали із Денисом Марчуком, заступником голови Всеукраїнської аграрної ради. Він нагадав, що коли не було морського коридору, Росія намагалась забрати собі ті ринки, на які не могла дотягнутись Україна.
В ефірі вже традиційно була низка повторів включень.
Зокрема, голова служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 роки) Микола Маломуж коментував тактику ведення бою росіянами. Вони зосереджуються на Покровському, Краматорському, Торецькому напрямку.
Також на «FreeДом» знову повторили точки зору таких спікерів, як Володимир Бужан, Микита Потураєв, Олег Пендзин, Ігор Петренко, Вітіс Юрконіс. Вони коментували і новий церковний закон, і ситуацію на Курському напрямку, і плани НАТО. Медійники позначили повтори відповідною плашкою, але не вказали, за яке число був повтор.
Про відключення деяких інтерне-ресурсів у Росії говорили у тривалому записаному інтерв'ю із головним редактором Rebublic, росіянином Дмітрієм Колєзєвим. Він сказав, що відчув відтік 10% авдиторії з Росії. Він стверджує, що в тамтешніх користувачів немає ілюзій, хто й навіщо займається обмеженням.