Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 27 липня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1».
У блоці телеканалу «FreeДом» з політичним коментатором Володимиром Фесенком обговорили зустріч очільників міністерств закордонних справ України та Китаю. Він сказав, що Китай не засудив війну, але й не підтримав Росію. Він сприймає війну як власне протистояння з США, тому для нього не вигідні як перемога, так і програш України.
Міжнародний оглядач Віталій Кулик розмірковував про вплив Росії на економіку Північної Кореї. Він сказав, що Росія почала закуповувати у КНДР промислові станки, на яких можна виготовляти озброєння. А в самій КНДР змогли подолати економічний спад, зокрема, й завдяки тому, що Китай та Росія не дотримуються санкційної політики відносно КНДР.
Диверсії на Олімпійських іграх у Франції коментував політичний оглядач Ярослав Божко. За його словами, росіяни намагаються створити образ тотальної присутності у країнах Європи, тому влаштовують різні провокації.
З білоруським опозиціонером Франаком Вячоркою говорили про допомогу, яку Росія отримує від Білорусі. Також Вячорка розповів про схожість між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком. За словами гостя, єдине рішення, яке наразі Лукашенко може ухвалити самостійно — це рішення про репресії проти білорусів. Усі інші рішення обов’язково погоджуються з Кремлем.
Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента, також розмірковував про візит Дмитра Кулеби до Китаю. Він сказав, що цілей візиту вдалось досягти. Також ішлось про важливість прямої комунікації між Україною та Китаєм.
Російський економіст Максим Блант говорив про відмову китайських банків від юанів, які йдуть із Росії. За його словами, російський бізнес вже почав шукати шляхи для проведення своїх угод. Проте навіть у найбільш лояльних країнах близько 30% угод не проходять. Блант додав, що найімовірніше вдастя знайти посередників, але це призведе до значного здорожчання товарів в середині Росії.
У блоці «1+1» з російським політтехнологом Аббасом Галлямовим обговорили обмеження роботи YouTube у Росії. Він сказав, що, якщо Володимира Путіна переконають заблокувати хостинг, то це означатиме, що росіяни програли інформаційну битву. При цьому блокування YouTube може налаштувати проти влади значну кількість росіян.