Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 25 липня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом».
У блоці «Інтера» з політичним оглядачем Антоном Кучухідзе обговорили перемовини між очільниками міністерств закордонних справ України та Китаю. На думку Кучухідзе, тривалість візиту свідчить, що розмова була конкретною й стосувалась ймовірної зупинки війни. Та додав, що китайська влада не задоволена партнерством між Росією та Північною Кореєю.
Про міжнародну політику Сербії говорили з політичним оглядачем Станіславом Желіховським. Він сказав, що Сербія планує конкурувати з Китаєм у видобутку літію. Ще гість розповів про сербську допомогу Україні.
Розширення кладовищ у Росії коментував російський політтехнолог Руслан Мурзагулов. У 2023 році російські регіони витратили на розширення кладовищ 225 мільйонів рублів. Гість сказав, що в Росії вже давно не вистачає місць на кладовищах, що дозволяло чиновникам отримувати гроші за підзахоронення тіл. Втрати російської армії Мурзагулов назвав величезними. І додав, що більшість втрат несуть малі народи. Ба більше, не усіх загиблих повертають додому, аби не платити родинам «гробові».
Олег Лісний, політичний оглядач, у студії телеканалу «FreeДом» розповідав про китайсько-українські перемовини. Ішлось про важливість китайської ініціативи щодо перемовин з Україною. Гість вважає, що наразі у світі є вікно можливостей для різних країн, аби показати свою миротворчість. Оскільки після завершення виборів у США американці остаточно можуть перехопити миротворчу ініціативу. Лісний сказав, що до спілкування з Китаєм та його обіцянок варто ставитись прагматично.
Про співпрацю Росії та Північної Кореї розповідав політичний оглядач Тарас Жовтенко. За його словами, російська армія робить ставку не на якість, а на кількість озброєння. Тому пропозиції КНДР влаштовують Кремль, оскільки завдяки її ресурсам можна забезпечити потреби армії. За оцінками західних розвідок, Росія отримала п'ять мільйонів артилерійських снарядів.