Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 24 липня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ.
У блоці телеканалу «FreeДом» з політичним оглядачем Дмитром Левусем говорили про поїздки угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Росії, Китаю та США. Левусь нагадав, що Орбан не уповноважений представляти ЄС. Його візит до України був прикладом налагодження стосунків між Угорщиною та Україною. Тоді як подальші поїздки не говорять про відповідальне європейське лідерство.
Політичний коментатор Ярослав Божко розповів про поглиблення співпраці Вірменії та Європейського Союзу. Він сказав, що ця співпраця – наслідок Другої Карабаської війни, оскільки Вірменія не отримала захисту ОДКБ.
Про намагання росіян розширити так званий «тіньовий флот» говорили з експертом громадської організації «Центр економічного відновлення» Володимиром Бужаном. За словами гостя, санкції проти Росії працюють та впливають на весь експорт газу. Також із ним говорили про внутрішню газифікацію Росії: у росіян немає стимулу розвивати власну країну, оскільки зовнішні ринки для них більш привабливі.
Богдан Ференс, політичний коментатор, розмірковував про розширення британської допомоги Україні. Ференс висловлював власні сподівання й очікування від цієї допомоги.
У студії телеканалів ICTV та СТБ про ситуацію на передовій говорили з військовим оглядачем Денисом Поповичем. Ішлось про плани та переміщення російських військових.
Руслан Мурзагулов, російський політтехнолог, розмірковував про переслідування Кремлем критиків влади. Він сказав, що наразі протестні настрої у Росії посилюються. Ніхто нібито не хоче вбивати, або ж вмирати на війні. Крім того, самі пропагандисти не вірять у те, що вони розповідають.
Про перемовини між Україною та Китаєм говорили з китаїстом Олексієм Чигадаєвим. За його словами, Піднебесна не хоче займатись розв’язанням зовнішньополітичних проблем, а також не має досвіду у цьому. Оскільки для Китаю існує лише Китай.