Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 7 липня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом»
У ранково-денному блоці каналу «FreeДом» грузинський політолог Гела Васадзе висловив думку, що відтермінування Пентагоном спільних із Грузією військових навчань є тривожним дзвіночком не для грузинської влади, яка свідомо проводить пропутінську політику, а для України. Все, що зміцнює Росію, включно з «неефективністю» політики Заходу щодо Росії, погано для України, вважає Васадзе.
Експерт з питань нацбезпеки і військовослужбовець Іван Варченко розповів, що наразі окупанти продовжують нарощувати наступальні темпи на Донеччині. За словами Варченка, росіяни підтягують сили та засоби з Південного і Північного напрямків, щоб «продавлювати» Покровський напрямок і Костянтинівку, які для них сьогодні є пріоритетними завданнями.
Політологиня Олеся Яхно зазначила, що заяви Путіна про нібито готовність до перемовин щодо миру розходяться з реальними діями Кремля. Фактично Росія пропонує Україні капітулювати, тому «треба сміливо відкидати всі ці варіанти», переконана гостя. Дуже важливо, щоб це розуміли й на Заході, позаяк там деякі політики піддаються російським спекулятивним наративам.
У вечірньому блоці каналу «FreeДом» військовий аналітик Олексій Гетьман припустив, що Росія не відмовилася від планів щодо наступу на Сумщину. Ознаками цього є посилення артилерійських обстрілів та діяльності диверсійно-розвідувальних груп. Водночас для повноцінного наступу потрібно також забезпечити тилове прикриття, тилову інфраструктуру, а цього поки що не спостерігається.
На думку голови Всеукраїнської громадської організації «Україна в НАТО» Юрія Романюка, важливі не стільки формулювання щодо вступу України до НАТО у резолюції саміту Альянсу у Вашингтоні, скільки надання Україні необхідного озброєння у необхідних обсягах. «Але найголовніше, щоб нам на цьому саміті нарешті дозволили використовувати і F-16, і ракети на дальність хоча б до 300 км, — наголосив Романюк. — Я вже не кажу про повне зняття так званих «червоних ліній» щодо застосування далекобійного озброєння».
Академічний директор Центру публічної дипломатії Олексій Полегкий відзначив, що спільні військові навчання Китаю та Білорусі вигідні обом сторонам: КНР допомагає Лукашенку всидіти у своєму кріслі й водночас збільшує свій вплив на Білорусь, яку розглядає зокрема як один із важливих транспортних коридорів до Європи.
Редактор української служби Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine та Lviv Today Пітер Дікінсон спрогнозував, що колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, якого добре знають у Великій Британії, на посаді посла України успішно зміцнюватиме військове співробітництво між Києвом і Лондоном. «Наш міністр оборони і його команда — політики, не професійні військові. Вони слухатимуть фахівців із військової сфери, тобто тих, хто безпосередньо спілкуватиметься зі Залужним. Тобто Залужний матиме всі можливості», — резюмував Дікінсон.