Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 6 липня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» засновник ГО «СД Платформа» Богдан Ференс охарактеризував нового прем’єра Великої Британії Кіра Стаймера як політика, «який вдало переформатував опозиційну лейбористську партію і завів лейбористів у парламент». Ференц спрогнозував, що українсько-британські взаємини поглиблюватимуться, хоча внутрішньополітичний порядок денний там превалюватиме, адже новому уряду важливо буде швидко довести свою ефективність.
За словами експерта Українського інституту майбутнього Ігоря Попова, Україна, звісно, хотіла б, щоб у підсумковому документі саміту НАТО у Вашингтоні написали: «Україна запрошується до переговорів про членство». Однак натомість, швидше за все, в ньому йтиметься про так званий «міст». А рішення про членство залежатиме від закінчення війни і відновлення Україною контролю над своїми територіями.
У блоці «1+1» авіаційний експерт Анатолій Храпчинський відзначив, що Росія щомісяця випускає по території України близько трьох тисяч КАБів. Потужна протиповітряна оборона, за словами Храпчинського, повинна складатися зі щонайменше 25 систем Patriot та ескадрильї (від 18 до 24 літаків) F-16. Крім цього, потрібні малі системи протиповітряної оборони, які б своєю чергою захищали Patriot. Також знадобилися би системи THAAD, що дозволили би збивати балістичні ракети без уламків, які завдають шкоди цивільному населенню.
На думку аналітика Центру досліджень ГО «Детектор медіа», історика-британіста Єгора Брайляна, британські виборці голосували не стільки за лейбористів, скільки проти консерваторів, адже багато хто вважає вихід з Євросоюзу помилкою. Деталі анонсованої безпрецедентної сторічної угоди між Україною і Великою Британією наразі невідомі, але Британія напевне «лишиться флагманом співпраці» з Україною, переконаний гість.
Головна редакторка порталу «After Empire» Ольга Курносова назвала Путіна не просто авторитарним лідером, а жалюгідним косплеєм Сталіна: «Кількість політв’язнів, пропаганди, яка ллється з екрана телевізора, схожа саме на сталінські часи». Тому, на думку Курносової, Росія нині може трансформуватися лише за двома сценаріями — палацовий переворот або революція. Тригером для революції може стати нова хвиля мобілізації, яку багато хто прогнозує на вересень. З іншого боку, мобілізації бояться не лише люди, але й влада, тому Путін й заговорив про мир, резюмувала гостя.