Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 22 червня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей і тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» і «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1».
Ранковий ефір іномовлення почали з повторів коментарів, що були в етері минулої доби. Пізніше експерт у сфері авіації Анатолій Храпчинський коментував майбутнє отримання Україною літаків F-16. Він сказав, що це дозволить українській армії відпрацьовувати по різних об’єктах ворога, зокрема дозволить українській армії рухатися більш активно на землі.
Народна депутатка від партії «Слуга народу» Євгенія Кравчук коментувала питання вступу України в ЄС. Зокрема, вона нагадала що процес переговорів щодо вступу починається 25 червня й Україна вже створила переговорну групу.
Євген Зінченко, спортивний журналіст телеканалу «Дім», коментував ігри БРІКС (група, в яку входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка). Він назвав їх пародією на олімпійські ігри та частиною російської пропаганди.
Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк висловлювався щодо поточних подій воєнного часу. Зокрема він наголошував, що Росія має зрозуміти, що вона війну програє. Але для цього потрібно більше зброї.
Зміну керівника НАТО обговорювали разом із політологинею Олесею Яхно. Генсека ще не призначили, але ним може стати нідерландський політик Марк Рютте. Зміна керівника відбудеться восени.
Згодом в ефірі знову був блок повторів, а це стало нормою для іномовника.
У блоці «1+1» обговорювали, чи визнають Росію спонсором тероризму у Сенаті США. Про це говорила російська журналістка з Вашингтона (США) Каріна Орлова. Вона поділяє таку ідею.
Також у блоці говорили про те, як захистити українське небо, зокрема харківське, від авіабомб. Експертом запросили воєнного оглядача Ігоря Романенка. Він вважає, що українське військо має мати змогу бити по наземних складах авіабомб армії Росії та комплектах до них, потім вдаряти по аеродромах, а також знищувати літаки в небі. Це можливо із ПЗРК і винищувачів, які невдовзі будуть в Україні.
Голова правління Центру прав людини «ZMINA» Тетяна Печончик розповідала зокрема про воєнні злочини російської армії, у тому числі сказала, що не всі постраждалі від сексуального й іншого насильства звертаються до правоохоронців. Інколи проходять роки й навіть десятиліття до моменту, коли постраждалі будуть готові свідчити, що є надзвичайно важливо.