Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 червня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей і тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» і «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом».
У ранковому блоці в блоці «FreeДома» обговорювали тактики оборони російською армією незаконно збудованого Керченського мосту. Цей елемент логістики ворога коментував Павло Лакійчук, керівник військових програм Центру глобалістики «Стратегія XX».
Ефір продовжила команда «Інтер». Там Лінас Лінкявічус ексміністр іноземних справ і ексміністр оборони Литовської республіки, коментував саміт НАТО, який відбудеться невдовзі, де обговорюватимуть членство України в Альянсі.
Про воєнні злочини російської армії говорили з Володимиром Мартиненком, юристом, доктором філософії. Нагадаємо, ГУР назвало російських військових, причетних до розстрілу українських військовослужбовців. Також він говорив про долю зрадників України, колаборантів.
Українські медійники цієї доби говорили з російською політичною аналітикинею, головною редакторкою порталу «After Rmpire» Ольгою Курносовою. Вона звинуватила російську опозицію в тому, що вона недостатня консолідована ще з 2006 року. Якби всі були разом і боролися проти Путіна вже тоді, то не було б війн, зокрема у Грузії.
Однією з часто згадуваних в етері іномовлення тем є повернення українських дітей, вивезених у Росію. Цієї доби медійники показали повтор із коментарем Онисії Синюк, правової аналітикині Центру прав людини ZMINA, на цю тему. Були й інші повтори, що стало нормою для іномовлення.
У блоці «FreeДома», як і в блоці «Інтера», обговорювали поїздку президента Росії Володимира Путіна у Північну Корею. Цю зовнішньополітичну тему коментував голова Центру політичних досліджень «Доктрина» Ярослав Божко.
У нічному ефірі Іван Ус, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД, коментував позицію міжнародних партнерів щодо України.
Ігор Козій, військовий експерт Інституту Євроатлантичної Співпраці (IEAS), висловив думку про те, що якість роботи засобів радіоелектронної боротьби сьогодні покращується, а отже лише дронами війну не виграти.