Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 13 червня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей і тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» і «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Інтер», «FreeДом».
У блоці телеканалу «Інтер» з воєнним оглядачем Іваном Ступаком обговорили ситуацію на Харківському напрямку та вплив на війну ударів по території Росії. Ступак сказав, що Росія не досягла своїх цілей, проте наразі на напрямку тривають бої. Також Ступак розповів про ситуацію у Часовому Яру та Роботиному.
Про ситуацію на польсько-білоруському кордоні говорив колишній член польського уряду Пьотр Кульпа. Він сказав, що за останні два роки на кордоні між країнами збудували стіну, проте вона не гарантує безпеки кордону. При цьому Росія та Білорусь готують злочинні угруповання для підриву безпеки. Тому зараз Польща створює буферну зону на кордоні з Білоруссю. Кульпа сказав, що за два роки держава все ще недостатньо готова до можливих атак.
Російський політтехнолог Ростислав Мурзагулов розмірковував про мобілізацію в Росії. За його словами, росіян намагаються переконати у тому, що вони мають іти на війну. Але у влади недостатньо часу на довготривале переконання. На думку Мурзагулова, якщо мобілізація йде повільно, то влада почне влаштовувати фейкові теракти для мобілізації суспільства.
Максим Джигун, політичний оглядач, у студії телеканалу «FreeДом» розповідав про ймовірне виконання Китаєм пунктів української формули миру. Він сказав, що ядерна та продовольча безпека — пункти, які виконуватимуть усі адекватні країни, бо вони забезпечують нормальне життя. Й представники Китаю розуміють, що використання ядерної зброї виведе війну на інший рівень та негативно вплине на економіку.
Безпекові угоди між США, Японією та Україною коментував політичний оглядач Олексій Буряченко. Йшлося про те, що підписання угод свідчить про спільну позицію країн Великої сімки. Гість також розповів про допомогу Японії та її реакцію на війну.
Вже традиційно в етері марафону повторили частину вечірньої гостьової студії попередньої доби та частину ранкової гостьової студії цієї доби.