
Росія вимагає від України «припинити насильство проти журналістів»
Росія вимагає від України «припинити насильство проти журналістів»


Росія вимагає ретельного розслідування випадків насильства щодо журналістів в Україні і закликає українську владу вжити заходів, аби такі випадки припинилися. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Геннадій Гатілов, повідомляє видання «Журдом».
При цьому російських чиновник пов'язує непідтверджені міжнародними спостерігачами факти «масових поховань» в зоні АТО з відключенням російських телеканалів. «Скільки можна ігнорувати факти вбивств та масових поховань безневинних громадян на південному сході України? Чи припустима практика відключення і санкцій відносно іноземних телеканалів?», - зазначив дипломат.
Пан Гатілов стверджує, що європейські ЗМІ здебільшого «ці факти або не бачать, або замовчують». «У списку злочинів є навіть вбивства -російських журналістів Андрія Стеніна, Анатолія Кляна, Антона Волошина, Ігоря Корнелюка, італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі. Ми рішуче засуджуємо насильство на Україні відносно співробітників ЗМІ і вимагаємо провести ретельні розслідування. В першу чергу, закликаємо київську владу вжити дієвих заходів до того, щоб припинилося відверте «полювання» на тих, хто щодня, щогодини ризикує своїм життям заради донесення правди про трагічну ситуацію на Україні», - заявив заступник міністра закордонних справ РФ.
Раніше мати російського співробітника ЗМІ, звукорежисера каналу «Россия 1» Антона Волошина, який 17 червня загинув в Луганській області разом із своїм колегою Ігорем Конелюком, звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄДПЛ).
Нагадаємо, спіробітники каналу «Россия 1» (ВДТРК) Антон Волошин і Ігор Корнелюк, у причетності до смерті яких звинувачують українську льотчицю Надію Савченко, загинули внаслідок випадкового мінометного вогню, відкритого з обох сторін. Про це в студії «Громадського ТБ» заявив російський правозахисник Марк Фейгін - один із захисників Надії Савченко.
Що стосується загибелі фотокореспондента міжнародного інформагентства «Россия сегодня» Андрія Стеніна, то радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк припустив, що його вбивство могли організувати спецслужби Кремля.
Що стосується загибелі оператора «Первого канала» Анатолія Кляна, то за версією журналіста російського видання Forbes Орхана Джемаля, який був свідком обстрілу, під час якого загинув оператор, терористи запросили російських журналістів на провокацію із захопленням української військової частини.
Російські журналісти, які загинули в зоні АТО, за даними РНБО, працювали без акредитації та без належних засобів безпеки. Українська сторона також звертає увагу на те, що вони надавали інформаційний супровід терористам.
Як повідомляла «Детектор медіа», за перше півріччя року в Україні сталося 249 випадків побиття та нападів на представників ЗМІ.
Наразі у полоні проросійських бойовиків на Донбасі перебувають чотири українських журналіста: Сергій Сакадинський, керівник луганської громадської організації Центр «Східна Україна», головний редактор луганського інтернет-видання «Політика 2.0»; Роман Черемський, журналіст харківського часопису «Український простір»; співробітник відділу внутрішньої політики та інформації міськради міста Стаханова (Луганська область) Євген Шляхтін і журналіст стахановського видання «Футбольний огляд» Євген Тимофєєв.
26 вересня представники українських і російських журналістських організацій ухвалили у Відні (Австрія) спільну заяву із вимогою розслідування загибелі на сході України співробітників іноземних ЗМІ та звільнення захоплених в полон українських журналістів. Представники журналістських організацій України (НСЖУ, НМПУ) і Російської Федерації (Спілка журналістів Росії) на зустрічі в Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович заявили, що засуджують випадки загибелі, побиття і затримання журналістів в зоні військового конфлікту на сході України.
«Детектор медіа»
