
Держдума Росії майже одноголосно висловилась за те, щоб вигнати іноземних акціонерів з російських ЗМІ
Держдума Росії майже одноголосно висловилась за те, щоб вигнати іноземних акціонерів з російських ЗМІ


Сьогодні, 23 вересня, Держдума РФ прийняла в першому читанні законопроект, в якому пропонується заборонити іноземним акціонерам володіти часткою більше 20% в російських ЗМІ. Про це повідомляє російська газета «Ведомости».
«За» проголосували 434 депутати (для ухвалення законопроекту необхідно 226 голосів). Всього один депутат проголосував проти, таких, що утрималися, не було.
Поправки були внесені 17 вересня і швидко схвалені профільним комітетом. Автори - перший заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики Вадим Дєньгін (ЛДПР), депутат від «Справедливої Росії» Володимир Парахін і комуніст Денис Вороненко, підтримав ініціативу заступник керівника фракції «Єдина Росія» Сергій Железняк.
Згідно з документом іноземна держава, міжнародна організація, іноземна юрособа, російська юрособа з іноземною участю, іноземний громадянин, особа без громадянства, громадянин Росії з громадянством іншої країни не матимуть права володіти 20% і більше статутного капіталу ЗМІ. Також передбачається і заборона непрямого володіння. ЗМІ повинні привести форму власності у відповідність із законом до 1 січня 2017 року. У разі, якщо ЗМІ не виконає вимог закону, його діяльність буде припинена.
Зараз іноземне володіння (не більше 50%) ЗМІ обмежено для ефірних телеканалів і радіостанцій, які мовлять на території, де проживає половина і більше населення Росії, а також газет і журналів накладом 1 млн примірників і більше.
Нагадаємо, перший заступник голови комітету Держдуми РФ з інформаційної політики Вадим Дєньгін (ЛДПР) звернувся в компанію «Яндекс» і в Роскомнагляд з вимогам дати оцінку роботі української версії пошукової системи Yandex.ua. Про це повідомляє російська газета «Известия».
Обурення Вадима Дєньгіна викликало те, що в розділі новин пошукової системи Yandex.ua розміщуються статті і замітки українських ЗМІ, які, за словами депутата, «масово допускають спотворення інформації і містять прямі випади проти Росії». За його словами, користувачі yandex.ua можуть прочитати на ресурсі і про російську агресію, і про дії російської армії в східній Україні. Така ситуація, на його думку, неприпустима для сайтів, що належать російській компанії, нехай і зареєстрованої в Нідерландах.
«Детектор медіа»
