
Михайло Іллєнко: «Війна вимагає від кінематографістів пред’явити щось так, як пред’являють сьогодні солдати»
Михайло Іллєнко: «Війна вимагає від кінематографістів пред’явити щось так, як пред’являють сьогодні солдати»


Кінорежисер, викладач КНУ і театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Михайло Іллєнко переконаний: любов глядача до кіно виникає тоді, коли кіно набуває актуальності. Про це він сказав під час круглого столу «Ідеологія українського кіновиробництва», що відбувся в рамках фестивалю «ГогольFest-2014».
«Як тільки з'являється актуальність у наших роботах, з'являється і любов глядача. Так, на кінофестивалі у Празі глядачі фантастично реагували на стрічки «Вавілону'13». Перш за все, це була солідарність. Окрім того, це були і сльози, і посмішки», - розповів кіно митець.
Також він нагадав про громадський обов'язок кінематографістів: «Війна вимагає, щоб ми могли пред'явити щось, так, як пред'являють сьогодні солдати. Бо рахунок сьогодні дуже високий»
Пан Іллєнко переконаний, програмна формула для сучасного українського кіно - «Ми, для нас, про себе». Він додав, що за нею знімалися стрічки «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» і «Толока».
Кінорежисер акцентував, що найкращі теми для митця пропонує сама сьогоденність.
«Минулого і цього року на Майдані було стільки безпафосної і хорошої героїки, і стільки її зараз... І якщо ми не відчуємо цю актуальність, нам важко встигнути за глядачем, - сказав Михайло Іллєнко. - Бо сьогодні ми маємо поспішати за ним, щоби він нас полюбив. Ну а для того, щоб він нас полюбив, ми повинні полюбити глядача таким, як він є - з попкорном, з пивом. Дуже часто цей глядач або не знає, або забув кіноазбуку, або знає лише три букви з неї. Якщо ми професіонали, то ми маємо зробити так, щоби з цих трьох букв ми складали поеми, кінопоеми, щоби люди плакали й були щасливими на цих кіносеансах, навіть якщо йдеться про стрічки з трагічними фіналами. І якщо ми професіонали, ми здобудемо любов глядача».
Кіномитці обговорюють проекти про українське сьогодення
Варто нагадати, що частина вітчизняних кінематографістів уже знімає фільми про військові події в Україні. Серед них - Тарас Ткаченко, Лариса Артюгіна та інші.
Серед учасників дискусії - голова Держкіно Пилип Іллєнко
Окрім Михайла Іллєнка до круглого столу «Ідеологія українського кіновиробництва» долучилися голова Державного агентства з питань кінематографії Пилип Іллєнко, директор мережі кінотеатрів «Кінопалац» та компанії B&H Богдан Батрух, директор київського кінотеатру «Жовтень» Людмила Горделадзе,продюсер Анна Паленчук, начальник управління держрегулювання та реалізації кінопроектів Держкіно Станіслав Притула та продюсер Володимир Філіппов
«Детектор медіа»
Фото Максима Лісового
