Нардеп Каплін не буде ведучим «Народної прокуратури» на «112 Україна» через застереження Нацради
Нардеп Каплін не буде ведучим «Народної прокуратури» на «112 Україна» через застереження Нацради
Вчора, 17 вересня, ведучий програми «Народна прокуратура» на телеканалі «112 Україна» Сергій Каплін попрощався із глядачами у спеціальному випуску «НП». За словами пана Капліна, він вимушений тимчасово припинити роботу на каналі, повідомляється на сайті «112 Україна».
Підставою для припинення роботи ведучого Сергій Каплін назвав заборону Нацради бути ведучим «Народної прокуратури». «Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заборонила мені бути ведучим «Народної прокуратури», мотивуючи це моєю участю в передвиборчій кампанії. Народний прокурор не може і не буде порушувати закон. Я йду, але дуже скоро повернуся. До цього часу розслідуваннями займатиметься моя команда журналістів-прокурорів», - заявив Сергій Каплін, який є народним депутатом від партії «УДАР».
Водночас голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко повідомив «Детектор медіа», що Нацрада не висувала жодних заборон на адресу ведучого. «Ми не той орган, який може забороняти будь-кому вести чи не вести якусь програму, і, тим паче, ми не можемо забороняти щось робити народному депутатові. Ми повідомили не лише Капліну, а й іншим журналістам, які пішли в політику, що їхні висловлення в рамках програм можуть бути сприйняті як агітація - і, в першу чергу, це нашкодить їм», - повідомив пан Артеменко.
За словами голови Нацради, плутанина у ситуації полягає в тому, що деякі медійники офіційно заявили про закінчення своєї журналістської діяльності одразу ж після появи інформації про їхню участь у виборах, деякі - надали перевагу «відмовчуванню». «Гадаю, журналісти і самі знають про неможливість суміщати політику і свій фах. Тому Сергій Лещенко, наприклад, одразу повідомив про те, що на "Українській правді" був його останній допис. Але є й багато людей, які просто продовжують працювати. Каплін міг би й залишатися ведучим "Народної прокуратури", це його особистий вибір. Але нашим завданням було попередити про те, що в такому випадку його журналістська діяльність може трактуватися неправильно. Нацрада не висувала жодних приписів, вказівок чи офіційних заборон з цього приводу», - наголосив Юрій Артеменко.
Нагадаємо, Юрій Артеменко повідомляв про те, що Нацрада відстежуватиме, яким чином будуть працювати медійники, які беруть участь у виборчій компанії як кандидати, навівши приклад ведучого Сергія Капліна, депутата від «УДАРу». Нацрада також заявляла, що моніторитиме ефір телерадіоорганізацій під час виборчої кампанії і про виявлені порушення виборчого законодавства повідомлятиме Центральній виборчий комісії.
«Детектор медіа»