Ув’язнені в Ірані журналісти голодують третій тиждень

Ув’язнені в Ірані журналісти голодують третій тиждень

14 Вересня 2014
0
3999
14 Вересня 2014
17:07

Ув’язнені в Ірані журналісти голодують третій тиждень

0
3999
Ув’язнені в Ірані журналісти голодують третій тиждень
Ув’язнені в Ірані журналісти голодують третій тиждень

Представники міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF) стривожені  долею медійників опозиційного новинного сайту  Majzooban Nor, життя яких влада у Тегерані віддала на поталу тюремникам. Про це йдеться в заяві завідувача ірансько-афганського відділу медіа-організації Реза Мойні (Reza Moini).

 

«Знімки Верховного лідера Ісламської Республіки Іран Алі Хаменеї, шпиталізованого у модерній столичній лікарні, опублікували на перших шпальтах медіа усього світу, говориться у тексті звернення. - Водночас репортери й громадські журналісти, яких нині катують у в'язницях, позбавлені елементарної медичної допомоги. Їхнє життя - у небезпеці. Однак відлуння цього - мертва тиша та повна байдужість».

 

Висловлюючи протест проти жахливих умов ув'язнення, репортери та  громадянські журналісти Реза Ентесарі (Reza Entesari), Хамідреза Мораді (Hamidreza Moradi), Мостафа Абді (Mostafa Abdi), Касра Нурі (Kasra Nouri) та  Афшін Карампур (Afshin Karampour) оголосили 31 серпня голодовання, нагадує RSF. До них приєдналися їхні адвокати Амір Ісламі (Amir Islami), Фаршід Ядоллахі (Farshid Yadollahi), Мостафа Данесхьо ( Mostafa Daneshjo) та Омід Бехрузі (Omid Behrouzi).

 

Цих медійників арештували під час рейду у вересні 2011 року. У липні 2013-го революційний трибунал у Тегерані  на несправедливому судовому процесі виніс їм вироки від 6 місяців до 10 років позбавлення волі. Вони перебувають за ґратами Евінської в'язниці у Тегерані та в'язниці Шираз Незам у провінції Фарс.

 

RSF називає поіменно ув'язнених там журналістів,  які страждають на тяжкі хвороби. Однак, незважаючи на необхідність надання їм невідкладної медичної допомоги, тюремна адміністрація й судові представники  вельми  рідко дозволяли їм лікуватися у шпиталях.

 

Репортери без кордонів нагадують  можновладцям у Тегерані про зобов'язання, за виконання яких вони несуть відповідальність не тільки перед своєю країною. Згідно з Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, ратифікованим Іраном, позбавлення медичної допомоги може розцінюватися як порушення заборони катувань і жорстокого ставлення до в'язнів.

 

Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»

Фото - http://fr.rsf.org

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3999
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду