«Золотий лев» Венеційського кінофестивалю – у шведського автора фільму про людську сутність

«Золотий лев» Венеційського кінофестивалю – у шведського автора фільму про людську сутність

7 Вересня 2014
0
8387
7 Вересня 2014
11:09

«Золотий лев» Венеційського кінофестивалю – у шведського автора фільму про людську сутність

0
8387
«Золотий лев» Венеційського кінофестивалю – у шведського автора фільму про людську сутність
«Золотий лев» Венеційського кінофестивалю – у шведського автора фільму про людську сутність

 

На 71-му Венеційському кінофестивалі оголосили імена переможців. Церемонія нагородження пройшла 6 вересня на острові Лідо.

 

Як повідомляється на сайті кінофоруму, головний приз, «Золотого лева» за найкращий фільм здобув шведський режисер Рой Андерссон із чорною комедією «Голуб сидів на гілці, замислившись про життя» (Швеція, Німеччина, Норвегія та Франція). Ця стрічка завершує його трилогію, до якої увійшли ще два фільми,представлені на Каннському кінофестивалі - «Пісні з другого поверх» та «Ти, який живе». Усі три картини присвячені людській природі та самопізнанню людства.

 

 

 

 Андрій Кончаловський та Юлія Висоцька на червоній доріжці кінофестивалю

 

«Срібний лев» - у російського метра Андрія Кончаловського. Журі Мостри зачарувала стрічка «Білі ночі поштаря Олексія Тряпіцина», яку російська преса вже назвала найнезвичайнішою стрічкою про їхню країну.

 

Решту нагород розподілено так:

 

«Гран-прі» - документальна картина данцяа Джошуа Оппенхеймера «Погляд тиші», де досліджується факт масових убивств в Індонезії комуністрів у 1960-х. Ця стрічка стала фаворитом кінокритиків і здобула також приз Міжнародної федерації кінопреси. Таким чином, Венеційський кінофестиваль продовжує розпочату минулого року традицію відзначення впливу документального кіно. Так, за підстумками ювілейного, 70-го кінофестивалю «Золотого лева», вперше в історії фестивалю здобув документальний фільм «Священна римська кільцева» (Sacro GRA) італійського режисера Джанфранко Росі.

 

Специальна відзнака журі - «Сівас» турецького режисера Каана Мюждечі. У своїй дебютній роботі її автор фокусується на дружбі сільського хлопчика та його пса.

 

«Кубок Вольпі» за найкращу жіночу роль - італійська актриса Альба Рорвахер, що зіграла в стрічці «Голодні серця», де молоде подружжя намагається ростити свою дитину здоровою.

 

«Кубок Вольпі» за найкращу чоловічу роль - Адам Драйвер (США) за фільм «Голодні серця»

 

«Найкращий сценарій» - «Казки» іранської режисера Рахшан Бані Етемад

 

Приз імені Марчелло Мастроянні перспективному молодому актору - Ромен Пол (15 років), який зіграв безбатченка у стрічці «Останній молоток» Алікс Делапорте (Франція)

 

«Найкращий дебют» та премія імені Луїджи Де Лаурентіса - «Суд» Чайтаньі Тамхана (Індія)

 

З рештою переможців модна ознайомитися тут.

 

Найдавніший кінофорум світу, Венеційський кінофестиваль було засновано 1932 року як кінематографічну частину Венеційського бієнале, виставки сучасного мистецтва, що вже існувала кілька років. Він і досі зберігає тодішню назву «Міжнародна виставка кінематографічного мистецтва» -  або скорочено - Мостра (італійською - виставка).

 

У конкурсній програмі зазвичай  беруть участь повнометражні художні фільми, які не демонструвалися за межами країни-виробника і не були представлені на інших фестивалях. 

 

«Детектор медіа»

 

Фото - http://www.labiennale.org

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
8387
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду